Aleksandra Urbańczyk druga na inaugurację sezonu 2014

W weekend w Kozienicach odbyły się pierwsze zawody z cyklu Grand Prix w nowym sezonie 2014. Startu nie odpuściła Aleksandra Urbańczyk z AZS UŁ PŁ Łódź, a w klasyfikacji generalnej zajęła drugie miejsce
Zawodniczka z Łodzi zwyciężyła na dystansach 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem zmiennym oraz 50 m stylem motylkowym. Takie rezultaty dały Urbańczyk drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zwyciężyła Alicja Tchórz z MKS Juvenia Wrocław, a w rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Radosław Kawęcki z Kornera Zielona Góra.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że Urbańczyk do zawodów przystąpiła z kontuzją stawu skokowego, której nabawiła się podczas treningowej... gry w koszykówkę.

Zawody w Kozienicach były ostatnimi z cyklu Grand Prix Polski, które odbyły się na krótkim basenie, który preferuje Urbańczyk. Kolejne odbędą się w dniach 3-4 maja w Opolu (już na basenie olimpijskim).