Reprezentacja Polski na drugim obozie na Wyspach Kanaryjskich

Trwają przygotowania do sezonu 2014 w siatkówce plażowej, a zawodnicy trenujący na co dzień w balonie w Szkole Mistrzostwa Sportowego wyjechali z Łodzi. Po pierwszym obozie na Gran Canarii Polacy polecieli na Fuerteventurę
Nasi zawodnicy na Gran Canarii nie mieli najlepszych warunków do treningów, a narzekali m.in. na hotel i przede wszystkim twarde podłoże. Pojechali tam po raz pierwszy, choć zawsze lepiej ćwiczyło im się na Fuerteventurze lub Teneryfie. Na drugi obóz Polski Związek Piłki Siatkowej wysłał już zawodników na pierwszą z wymienionych wysp, gdzie przebywają od niedzieli.

Tradycyjnie do samolotu wsiedli Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel, Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz i Piotr Kantor/Maciej Kosiak. Przypomnijmy, że nominalnym partnerem Kantora jest Bartosz Łosiak. On z kolei ma kolejną kontuzję kolana, z którym ma problem od dłuższego czasu. Wcześniej zawodnik narzekał na zwapnienie na więzadle rzepki. Podczas zabiegu wycięto mu również część więzadła, a teraz... naderwał inną jego partię. - Dostałem zastrzyk w kolano i teraz będą pracował cały miesiąc z nogą. Do tego dojdzie siłownia - mówi Łosiak. - Mogłem jeszcze się wstrzymać od treningów na Gran Canarii, skoro nie było tam warunków, a świeżo co wróciłem po kontuzji. To też moja wina, ale na przyszłość będę już wiedział, by bardziej o siebie dbać.

I dodaje: - Treningi powinienem dopiero zacząć praktycznie w kwietniu. Teraz też tak będzie, ale prawdopodobnie dostanę jeszcze jedną dawkę czynników w kolano. Szkoda, bo chcę jak najlepiej się przygotować do sezonu, który zbliża się wielkimi krokami.

Z kolei nasze seniorki trenujące w Łodzi, czyli Monika Brzostek i Kinga Kołosińska zakończyły zgrupowanie w Grecji i teraz udadzą się na Teneryfę. - W Grecji było super. Trenowałyśmy codziennie z parą Arvaniti/Karagkouni. Przepracowałyśmy z nimi ponad dwa tygodnie - mówi Monika Brzostek. - Teraz lecimy na Teneryfę i będziemy miały do grania jeszcze więcej par, m.in. z Holandii, Czech, Hiszpanii i Austrii.

Przypomnijmy, że sezon siatkówki plażowej rozpocznie się 22 kwietnia turniejem World Tour w chińskim Fuzhou. Nie wiadomo jeszcze, czy polskie pary polecą na te zawody.