Sport.pl

Piotrcovia i Piotrkowianin przed kolejnymi ważnymi spotkaniami

Walcząca o fazę play-off Piotrcovia w ostatnim meczu sezonu zasadniczego zmierzy się z ostatnim w tabeli SPR Olkusz. Ważny pojedynek czeka w weekend także Piotrkowianina.
Po ostatnim remisie z Olimpią-Beskid Nowy Sącz zajmująca dziewiąte miejsce Piotrcovia zachowała szanse na awans do fazy play-off. Przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego traci bowiem do ósmego KPR Jelenia Góra tylko jeden punkt. By awansować na ósmą pozycję, piotrkowianki muszą więc wygrać z SPR Olkusz i liczyć na stratę punktów przez KPR, który zmierzy się z czwartą Pogonią Baltica Szczecin. Początek meczu w Olkuszu w sobotę o godz. 17.

Również o godz. 17, ale w niedzielę, swój mecz rozegra Piotrkowianin. 11. zespół PGNiG Superligi w 19. kolejce zmierzy się na wyjeździe z dziewiątym MMTS Kwidzyn, który zdobył do tej pory 13 punktów, pięć więcej od piotrkowian. W przypadku wygranej gospodarzy podopieczni Rafała Kuptela stracą już nawet matematyczne szanse na awans do play-off. Nie one są jednak celem drużyny, ale utrzymanie.

Więcej o: