Sport.pl

Niedziela ważnym dniem dla lekkoatletów z Łódzkiego. Walczą o medale HMŚ [ZDJĘCIA]

W niedzielę kończą się halowe mistrzostwa świata, które odbywają się w Sopocie. Jak na razie zawodnicy z Łódzkiego nie mają powodów do narzekań. Cała czwórka naszych zawodników awansowała do finałów w swoich konkurencjach, a troje w niedzielę powalczy o medale
W sobotę kibice liczyli na medal Adriana Strzałkowskiego z MKS Aleksandrów Łódzki, który w piątek zanotował znakomity wynik w kwalifikacjach skoku w dal. Niestety, nie zdołał powtórzyć wcześniej osiągniętego wyniku (8,18 m), a taki rezultat dałby mu czwarte miejsce. Ostatecznie zawodnik spod Łodzi uplasował się dopiero na siódmej pozycji (7,96 m).

To jednak nie koniec lekkoatletycznych emocji z udziałem zawodników z Łódzkiego. Jako pierwsza w niedzielę o medal zawalczy Teresa Dobija z AZS Łódź. W kwalifikacjach żeńskiego konkursu skoku w dal akademiczka zanotowała rezultat 6,68 m. Był to dopiero siódmy wynik, a żeby myśleć o medalu, musi skoczyć około 20 cm dalej. Początek finału o godz. 15.05.

Jako drugi wystartuje Karol Hoffmann z MKS Aleksandrów Łódzki. Trójskoczek z wynikiem 16,37 m uzyskał siódme miejsce i po swojej próbie przyznał, że nie do końca jest zadowolony z wyniku. W finale będzie chciał udowodnić, że potrafi zaprezentować się lepiej i być może skoczyć aż po medal (godz. 17.08).

Największe emocje kibiców z Łodzi czekają jednak o godz. 17.20, kiedy to odbędzie się finał wyścigu na 800 m z udziałem Adama Kszczota. Zawodnik RKS Łódź uzyskał najlepszy czas w kwalifikacjach (1:45.76) i brak medalu będzie dużym zawodem. Co więcej, dobrze mu się biega na bieżni w Ergo Arenie, a to dobrze rokuje na wieczorny finał. Początek o godz. 17.20.

Bezpośrednie transmisje z halowych mistrzostw świata w Sopocie można oglądać w TVP oraz Eurosporcie.

Więcej o:
Komentarze (1)
Niedziela ważnym dniem dla lekkoatletów z Łódzkiego. Walczą o medale HMŚ [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
  • zeebeque

    0

    Co się kończy w niedzielę? :D

    Pierwsze zdanie z babolem i od razu nie chce się czytać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX