Duża impreza siatkówki plażowej znów zawita do Manufaktury

Dużym zainteresowaniem cieszył się ubiegłoroczny turniej Plaży Open, który odbył się w Manufakturze. Organizatorzy cyklu ponownie chcą zorganizować zawody siatkówki plażowej w łódzkim centrum handlowo-rozrywkowym
Plaża Open to cykl turniejów siatkówki plażowej, który odbywa się od 2008 roku. To znakomita możliwość dla zawodników, którym brakuje umiejętności, by grać w zawodach mistrzostw Polski najwyższej rangi lub młodzieży. Z roku na rok turnieje Plaży Open cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a cenne nagrody kuszą coraz więcej profesjonalistów.

W ubiegłym roku w Manufakturze wśród kobiet najlepsze okazały się Aleksandra Theis/Luiza Niemc, które w finale pokonały Darię Paszek i Jagodę Gruszczyńską. Trzecie miejsce zajęły natomiast Magdalena Michoń-Szczytowicz i Katarzyna Urban. Z kolei w turnieju męskim triumfowali Dawid Popek/Piotr Janiak, którzy wygrali z Jędrzejem Brożyniakiem i Barłomiejem Dzikowiczem. Trzecie miejsce przypadło Sebastianowi Kaczmarkowi i Łukaszowi Kaczmarkowi, a oni pokonali zaś Rafała Matusiaka i Dominika Witczaka.

Organizatorzy Plaży Open również w tym roku zdecydowali się zorganizować turniej w Manufakturze. Wiadomo już, że zawody odbędą się w dniach 17-20 lipca. Oprócz Łodzi, turnieje Plaży Open zawitają również do Cieszyna, Chorzowa, Nowego Dworu Mazowieckiego i Piły.

Szczegółowe informacje na temat zawodów można znaleźć na stronie www.plazaopen.pl.