III liga. Rezerwy Widzewa i GKS Bełchatów pokonane

Dla piłkarzy rezerw Widzewa i PGE GKS Bełchatów nie była to udana kolejka, bo przegrali swoje mecze.
Wprawdzie w meczu w Tomaszowie w 22. minucie - po strzale Marcina Kozłowskiego - widzewiacy pierwsi zdobyli gola, ale później gospodarze dyktowali warunki gry. W 65. minucie Marcin Mirecki dośrodkował z rzutu wolnego, a Łukasz Pierzyński strzałem głową doprowadził do remisu. W 73. minucie - za zagranie Łukasza Bogusławskiego piłki ręką - sędzia podyktował rzut karny, który Marcin Mirecki pewnie wykorzystał. W Widzewie zagrali m.in. Aleksejs Visnakovs, Marek Wasiluk i Princewill Okachi, którzy nie pojechali na mecz pierwszej drużyny do Gdańska.

Lechia Tomaszów - Widzew II 2:1 (0:1)

Gole: Pierzyński (65.), Mirecki (73, karny) - Kozłowski (22.)

Lechia: Holewiński - Matysiak, Cyran, Pierzyński, Milczarek (87. Dolot) - Król, Żytek (67. Potakowski), Szymczak (90+1. Todorović), Chojecki, Mirecki - Rakowski.

Widzew: Wlazłowski - Kozłowski, Kasperkiewicz, Wasiluk, Bogusławski - A. Visnjakovs, Okachi (46. Marcioch), Pankowski, Czapliński (57. Idzikowski), Warchoł (84. Kolasa) - Narożnik (40. Grube).

Przegrały też rezerwy PGE GKS Bełchatów, które na wyjeździe uległy Huraganowi Wołomin. Spotkanie dla podopiecznych trenera Krystiana Kieracha rozpoczęło się fatalnie, bo już w pierwszej minucie - po strzale Michala Kopcia - bełchatowianie stracili gola. W 32. minucie Kopeć znów pokonał Pawła Lenarcika, ale mimo kilku dogodnych sytuacji gościom nie udało się zdobyć nawet kontaktowego gola.

Huragan Wołomin - GKS II Bełchatów 2:0 (2:0) Gole: Kopeć (1, 32.)

GKS II: Lenarcik - Bąkowicz, Witasik, Sznigir, Szóstakiewicz (46. Grzejda) - Grzelak, Poźniak, Płoszka (69. Gul), Prokić (79. Rośniak), Bartosiak - Łabędzki (57. Rynkiewicz).

Trwa za to dobra passa piłkarzy Omegi Kleszczów, którzy nie przegrali piątego z rzędu meczu. Tym razem pokonali na wyjeździe Sokoła Aleksandrów. Wiosną piłkarze Omegi nie stracili nawet bramki. Dzięki wygranej podopieczni trenera Marcina Węglewskiego mają teraz tyle samo punktów co rezerwy Legii Warszawa, które prowadzą w tabeli. W niedzielę o godz. 15 Omega zagra u siebie ze stołeczną drużyną, a wynik spotkania będzie miał kluczowe znaczenie dla końcowego układu tabeli.

Sokół Aleksandrów - Omega Kleszczów 0:1 (0:0)

Gol: Kabziński (52.)

Sokół: Sima - Gajewski, Bierżyński, Klepczarek, Golański - Obi Uche (66. Kujawski), Seweryn (73. Marciszko), Zwoliński, Osowski - Pawlak (90. Koziróg), Szynka (77. Wojtczyk).

Omega: Wiśniewski - Jacak (30. Barański), Słomian, Świstak, Kabziński - Marciniak, Rozwandowicz (90. Górski), Zawodziński, Szubert, Robaszek (78. Piotrowski) - Czaplarski (87. Kowalski).

Niecodzienny przebieg miało spotkanie Warty Sieradz z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Wszystko za sprawą pomocnika Warty Łukasza Mitka. Najpierw w 45. minucie niefortunnie próbował wybić piłkę, która wpadła do bramki gospodarzy, a trzy minuty przed końcem meczu sprytnym uderzeniem uratował remis.

Warta Sieradz - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:1 (0:1) Gole: Mitek (87.) - Mitek (45, samobójcza) 45

Warta: Adamek - Nowak, Krymarys, Sosnowski, Pietras - Stasiak, Piotr Kobierski (80. Woźniak), Łochowski (69. Jezierski), Bogdan, Mitek - Różycki. Pozostałe wyniki i tabela: Mechanik Radomsko - Zawisza Rzgów 1:1 (Kornacki - Serwaciński), Legia II Warszawa - WKS Wieluń 5:2 (Bartczak 2, Bajdur, Efir, Kochański - Karasiak, Grodzki), MKS Kutno - Broń Radom 0:1 (Nogaj), Żyrardowianka - GKP Targówek 0:0, Start Otwock - Mazur Karczew 1:0 (Kęsek), Pilica Białobrzegi - Ursus Warszawa 0:1 (Jarczak).