Adam Kszczot ambasadorem cyklu biegów o Puchar Marszałka. Znów nagrodzony

Adam Kszczot był gościem briefingu prasowego, którego tematem był cykl biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Zawodnik RKS otrzymał również nagrodę za srebrny medal zdobyty na halowych mistrzostwach świata w Sopocie
Czek na 8 tys. złotych Kszczotowi wręczył sam marszałek Witold Stępień. - Chciałbym serdecznie pogratulować i podziękować za ten srebrny medal z Sopotu oraz emocje, jakie dzięki panu przeżywaliśmy - powiedział Stępień. - Cieszę się, że udaje się panu łączyć naukę ze sportem. Jest pan ambasadorem województwa łódzkiego i propaguje nasze hasło, bo tak jak Łódzkie, również pan nabiera prędkości. Mam nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie będzie okazja do wręczenia panu podobnej nagrody.

Kszczot tradycyjnie skromnie podziękował za wyróżnienie. - Jest mi przyjemnie kolejny raz gościć u pana marszałka i też mam nadzieję, że nie po raz ostatni - powiedział srebrny medalista z Sopotu. - Cieszę się nie ze względu na nagrodę, choć to też miłe, ale dlatego, że staram się propagować sport, a przede wszystkim bieganie. Fajnie, że w naszym klubie jest coraz więcej młodych lekkoatletów, a to w dzisiejszych czasach niestety ewenement. Zawodników ubywa, ale w Łodzi przybywa, i to jest pozytywne.

Medalista z Sopotu został również ambasadorem cyklu biegów o Puchar Marszałka. - Dzięki takim imprezom przybywa starszych biegaczy, którzy mogą zaszczepić tę pasję u młodszych. Mam nadzieję, że w naszym województwie będzie przybywało obiektów sportowych. Moim marzeniem jest, aby Łódź została lekkoatletyczną potęgą.

Przypomnijmy, że Kszczot otrzymał również nagrodę od miasta w wysokości 12 tys. złotych.