Znamy termin i miejsce europejskiej Ligi Mistrzów. Grembach Łódź zagra?

Rozgrywki Euro Winners Cup, czyli Europejskiej Ligi Mistrzów w piłce nożnej plażowej, odbędą się w dniach 3-8 czerwca, w usytuowanej na Sycylii miejscowości Katania. Polskę reprezentować mógłby łódzki Grembach. Mógłby, ale wciąż udział nie jest przesądzony ponieważ drużyna wciąż szuka sponsora
Grembach Łódź to najbardziej utytułowana drużyna polskiego beach soccera. Jest aktualnym mistrzem Polski w tej dyscyplinie (tych tytułów w ciągu ostatnich lat zdobył aż pięć) oraz sześciokrotnym zwycięzcą Pucharu Polski. To właśnie w szeregach Grembacha można znaleźć tak dobrze znane wszystkim nazwiska piłkarzy jak Saganowski (Bogusław, brat Marka) czy Ziober (Witold, syn Jacka).

Euro Winners Cup to najważniejszy drużynowy turniej w Europie. Odbywać się będzie po raz drugi, a w zeszłym roku łodzianie zajęli tam wśród dwudziestu najlepszych drużyn Europy wysokie, szóste miejsce. Grembach ma jednak apetyt na więcej. - W minionym roku przecieraliśmy szlaki. To był pierwszy raz, gdy prowadzona przeze mnie drużyna mogła zmierzyć się z dużo bardziej doświadczonymi, europejskimi przeciwnikami. Ćwierćfinał przegraliśmy zaledwie jednym punktem i pokazaliśmy, że należy się z nami liczyć - mówi Jarosław Jagielski, menedżer BSC Grembach Łódź - Wiem, że stać nas na więcej. Rozegrany w lutym międzynarodowy towarzyski turniej w Pradze, na którym zajęliśmy trzecie miejsce z wysokimi zwycięstwami m.in. nad mistrzami Czech i wicemistrzami Niemiec, pokazał, że celowanie w jedno z trzech miejsc na podium Euro Winners Cup nie jest w przypadku Grembacha przesadą.

Wyjazd łodzian stoi jednak pod znakiem zapytania, ponieważ wyjazd na międzynarodowy turniej kosztuje. - Cały czas jesteśmy w trakcie poszukiwań sponsora na ten sezon. Sam wyjazd całej drużyny do Włoch będzie nas kosztował ok. 40 tys. zł. Mimo że od lat jesteśmy najbardziej utytułowaną drużyną w Łodzi, miasto w żaden sposób nie wsparło nas dotąd finansowo. Dlatego rozglądamy się za prywatnymi sponsorami - mówi Jagielski.

Niedawno pisaliśmy o nowych zawodnikach w szeregach Grembacha. Drużyna już rozpoczęła przygotowania, by kolejny rok z rzędu sięgnąć po najwyższe w kraju trofea. Ambicje i możliwości zespołu są jednak dużo wyższe, ale do ich rozwoju potrzebne jest wsparcie finansowe. Firmy zainteresowane pomocą drużynie, proszone są o kontakt przez stronę www.grembach.pl.