III liga. Rezerwy Widzewa w górę, GKS Bełchatów - w dół [PODSUMOWANIE]

Piłkarze rezerwy Widzewa wygrali wiosną trzeci mecz w III lidze. Dzięki temu awansowali na 13. miejsce w tabeli
Tym razem trener Tomasz Kmiecik miał możliwość skorzystania z kilku graczy pierwszego zespołu. W efekcie zawodnicy mający za sobą występy w ekstraklasie strzelili wszystkie gole. Najpierw w 10. minucie bramkę zdobył Marek Wasiluk. Przed przerwą było już 2:0, gdyż Alen Melunocic skutecznie wykonał rzut karny. Po przerwie dla Widzewa gole zdobyli Povilas Leimonas i znów Wasiluk.

Widzew II - GKP Targówek 4:1 (2:0)

Gole: Wasiluk (10, 90.), Melunović (45, karny), Leimonas (89.) - Warakomski (64.)

Widzew II: Berezin - Alex Bruno (57. Kozłowski), Perez, Wasiluk, Bogusławski - Gela (88. Warchoł), Leimonas, Okachi (46. Kasperkiewicz), Lafrance, Mikita (64. Narożnik) - Melunović.

Przegrały za to rezerwy GKS Bełchatów, choć w składzie aż roiło się od piłkarzy z kadry pierwszego zespołu. Podopieczni trenera Krystiana Kieracha przegrywali już 0:3, a honorowego gola strzelił w 83. minucie Jakub Paszulewicz.

GKS II Bełchatów - MKS Kutno 1:3 (0:1)

Gole: Paszulewicz (83.) - Mitura (2, 62.), Płacheta (52.)

GKS II: Podleśny - Wroński, Witasik, Flis, Szymorek (60. Stolarczyk) - Renusz (66. Paluszkiewicz), Sawala, Rachwał, Prokić, Bartosiak (80. Grzelak) - Turkovs (80. Rośniak)

Niespodzianką z kolei zakończyło się spotkanie w Kleszczowie, w którym Omega zaledwie zremisowała z Mechanikiem Radomsko, ostatnim zespołem w tabeli. Podopieczni trenera Krzysztofa Kowalskiego uratowali remis niemal w ostatnim momencie, bo dopiero w 89. minucie Dariusz Frączyk doprowadził do wyrównania. Gospodarze, którzy walczą o awans do III ligi, dość szybko strzelili gola, bo już w 13. minucie Marcin Kabziński pokonał Rafała Dawida. Później mieli przewagę, z której jednak nic nie wynikało.

Omega Kleszczów - Mechanik Radomsko 1:1 (1:0)

Gole: Kabziński (13.) - Frączyk (89.)

Omega: Wiśniewski - Szubert (64. Słomian), Świstak, Piotrowski, Jacak - Berg, Kabziński, Zawodziński (72. Szymczyk), Marciniak, Rozwandowicz - Czaplarski (75. Górski).

Mechanik: Dawid - Nowak, Frączyk, Michalski, Lewacki (71. Tazbir) - Radziejewski, Szewczyk (71. Żak), Antczak (87. Majewski), Olejnik (87. Brych), Dryja - Walioszczyk.

Pozostałe wynik i tabela: Żyrardowianka - Mazur Karczew 3:1 (Jakóbiak 2, Łojszczyk - Trzpil), Legia II Warszawa - Pilica Białobrzegi 2:1 (Bajdur, Efir - Czarnecki), WKS Wieluń - Huragan Wołomin 1:0 (Karasiak), Zawisza Rzgów - Warta Sieradz 2:1 (Mielczarek, Osiński - Kobierski), Ursus Warszawa - Start Otwock 1:1 (Bulik - Karaś), Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Lechia Tomaszów 2:0 (Czapa 2), Broń Radom - Sokół Aleksandrów 2:0 (Nowosielski, Marczak).