Rugbiści Master Pharm Budowlanych zdeklasowali Orkan

Aż dziewięć przyłożeń zdobyli w meczu z Orkanem Sochaczew rugbiści Master Pharm Budowlanych
Zdecydowanym faworytem meczu byli debiutujący przed własną publicznością łodzianie, którzy po zimowych wzmocnieniach aspirują do złotego medalu. Sensacyjnie początek należał jednak do gości, którzy już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie po wykorzystanym rzucie karnym. W kolejnych minutach Budowlani dalej grali źle i bez determinacji. W efekcie Orkan powiększył przewagę i po siedmiopunktowej akcji oraz kolejnym rzucie karnym wygrywał po 25 min 13:0. Dopiero od tego momentu przebudzili się gospodarze, którzy od 33. do 38. minuty zdobyli aż trzy przyłożenia. Najpierw punkty zdobył Toma Mchedlidze, później Tomasz Kozakiewicz, a na koniec Łukasz Żórawski.

W drugiej połowie Orkan szybko wykorzystał rzut karny, ale na więcej stać go już nie było. Od 56. do 78. minuty Budowlani zdobyli aż sześć przyłożeń, z każdą kolejną akcją grając z coraz większą swobodą. Z biegiem czasu i zmniejszającymi się siłami Orkana łodzianie nie mieli najmniejszych problemów z przedostawaniem się pod pole karne drużyny z Sochaczewa, zdobywając ostatecznie aż 57 punktów.

Master Pharm Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew 57:23 (17:13)

Punkty: Kozakiewicz 15, Orłowski 8, Mirosz, Dułka, M. Krześniak, Gomulak, Żórawski, Mchedlidze po 5, Łuczak 4

Budowlani: Mchedlidze, Ignaczak, Grabski, Piotr Karpiński I, Piotr Karpiński II, Kowalewski, Mirosz, Vakavosaki, Żórawski, Czarniak, Orłowski, Łuczak, Dułka, Grabowski, Kozakiewicz.