Rezerwy Widzewa i GKS Bełchatów wygrywają w trzeciej lidze

To był dobry weekend dla drugich drużyn Widzewa i GKS Bełchatów, które dzięki wygranym awansowały w tabeli
piłka nożna, Widzew II, GKS II Bełchatów, III liga

Podopieczni trenera Tomasza Kmiecika po raz drugi w ciągu pięciu dni pokonali Omegę Kleszczów. W środę wygrali z nią w meczu okręgowego Pucharu Polski 2:1, a w niedzielę wygrali spotkanie ligowe 2:0.

Gospodarze rozpoczęli mecz z kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny. W pierwszej połowie łodzianie oddali dwa strzały na bramkę Pawła Wiśniewskiego i oba były skuteczne. W 14. minucie bramkarza Omegi pokonał Maksymilian Rozwandowicz, a w 30. - Alen Melunović. W drugiej połowie gra się wyrównała. Omega miała kilka sytuacji, aby zdobyć bramkę, ale Macieja Mielcarza nie pokonali Jakub Rozwandowicz i Michał Czaplarski. W zespole prowadzonym przez Kmiecika zagrało kilku zawodników trenujących z pierwszą drużyną m.in. Kevin Lafrance, Maciej Mielcarz, Jonathan de Amo Perez. Dzięki wygranej łodzianie awansowali na 11. miejsce w tabeli. Widzew II - Omega Kleszczów 2:0 (2:0)

Gole: Rozwandowicz (14.), Melunović (30.)

Widzew II: Mielcarz - Rozwandowicz, Perez, Bogusławski (58. Pankowski), Kozłowski - Czapliński (82. Kolasa), Lafrance, Kasperkiewicz, Gela (58. Bartłoszewski) - Narożnik (72. Grube), Melunović.

Omega: Wiśniewski - Szubert, Świstak (75. Szymczyk), Słomian, Jacak (32. Piotrowski) - Kabziński, Marciniak, Robaszek, Rozwandowicz, Zawodziński (60. Górski) - Czaplarski.

Niespodzianką sprawiły rezerwy GKS Bełchatów, pokonując na wyjeździe wyżej notowaną Lechię Tomaszów. Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, a żadnej z drużyn nie udało się stworzyć sytuacji bramkowej. O losach meczu przesądziła akcja bełchatowian w 64. minucie. Wówczas po zagraniu po Bartłomieja Bartosiaka piłka trafiła do Andreja Prokicia, który strzałem w długi róg pokonał Artura Holewińskiego. I druga porażka z rzędu tomaszowian stała się faktem.

Lechia Tomaszów - GKS II Bełchatów 0:1 (0:0)

Gol: Prokić (64.)

Lechia: Holewiński - Milczarek, Cyran, Pierzyński, Morgaś (69. Dolot) - Iwańczuk (46. Stańdo), Witczak (82. Pogorzała), Żytek (87. Todorović), Chojecki - Mirecki, Rakowski.

GKS II: Lenarcik - Turniak, Górski, Witasik, Szymorek - Grzelak (60. Zięba), Gul, Stolarczyk, Prokic, Bartosiak (75. Rośniak) - Rynkiewicz (90. Flaszka)

W 27. kolejce rekordowe zwycięstwo odniosła Warta Sieradz, która pokonała u siebie WKS Wieluń. Największe emocje były w ostatnich dwóch minutach przed przerwą. Najpierw Dawid Przezak, były zawodnik Warty, zdobył kontaktową bramkę dla WKS-u, a po chwili Michał Stasiak strzałem głowy podwyższył wynik 3:1 dla gospodarzy.

Warta Sieradz - WKS Wieluń 5:2 (3:1) Gole: Bogdan (11), Mitek (23, 73.), Stasiak (45.), Różycki (69.) - Przezak (42.), Adamczyk (55.)

Warta: Adamek - Pietras (67. Szumicki), Nowak, Krymarys, Sosnowski - Stasiak, Mitek (78. Łochowski), Bogdan, P. Kobierski, Woźniak (58. Różycki) - M. Kobierski.

Wieluń: Olkusz - Maczurek, Karasiak, Bąk, Grocki - Wójcicki, Adamczyk, Banaś (80. Dubiel), Przezak - Zawieja (70. Ciężki), Koper.

Pozostałe wyniki i tabela: Start Otwock - Zawisza Rzgów 0:0, Sokół Aleksandrów - Mazur Karczew 2:1 (Pawlak, Woźniczak - Filipczak), Pilica Białobrzegi - Mechanik Radomsko 0:1 (Walioszczyk), GKP Targówek - Broń Radom 1:3 (Kolasiński - Gorczyca, Nowosielski, Marczak), Żyrardowianka Żyrardów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:1 (Obem), MKS Kutno - Ursus Warszawa 1:2 (Żółtowski - Jarczak, Kamiński), Huragan Wołomin - Legia II Warszawa 2:4 (Mańko, Dadacz - Bajdur, Arak, Kurowski, Augusto).