Balon w Szkole Mistrzostwa Sportowego zdemontowany. Na jego miejsce powstanie hala

Na terenie łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Milionowej zdemontowano balon, pod którym siatkarze plażowi trenowali przy niesprzyjającej pogodzie. Wszystko za sprawą faktu, że na jego terenie zbudowana zostanie specjalna hala do uprawiania plażówki zimą
Nasze męskie seniorskie pary, które po powrocie z obozu w Rzymie miały przygotowywać się w Łodzi, z powodu niesprzyjającej pogody nie mogą korzystać z odkrytych boisk. - We wtorek pojedziemy więc na obóz do Bratysławy - mówi Jakub Szałankiewicz, który gra w parze z Michałem Kądziołą.

Budowa hali do siatkówki plażowej przy ul. Milionowej rozpocznie się po świętach wielkanocnych. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, hala powinna być gotowa mniej więcej w październiku 2015. - Wszystko zależy od środków finansowych, jakimi będziemy dysponowali - mówi Roman Stępień, dyrektor SMS w Łodzi.

Brak balonu będzie jednak jeszcze większym problemem po zakończeniu sezonu 2014. Siatkarze późną jesienią i zimą będą musieli się bowiem przygotowywać do kolejnych rozgrywek. - Być może znów skorzystamy z balonu, który na razie odkładamy do magazynu - mówi Stępień. - Inną opcją jest wysypanie piaskiem jednej z naszych hal tak, by siatkarze spokojnie mogli trenować.

Nowa hala będzie gabarytowo podobna do dotychczasowego balonu. Do dyspozycji siatkarzy będą cztery boiska. - Z całym zapleczem wymiary hali to 60x37 m - tłumaczy Stępień.

Polscy siatkarze po zbudowaniu hali nareszcie będą mieli dobre warunki do treningów, choć według szefa szkoły te są aktualnie dobre. - Wyniki mówią same za siebie, w ubiegłych latach mieliśmy kilkanaście medali mistrzostw Europy i świata w różnych kategoriach wiekowych - argumentuje Stępień. - Do tego doszło piąte miejsce Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Liczymy, że w Rio będziemy mieli więcej naszych duetów. To wszystko dzięki ich pracy, sposobie trenowania i cyklu szkoleniowemu.

Sezon plażowy rozpocznie się we wtorek 22 kwietnia, na kiedy przewidziano inaugurację zawodów World Tour w chińskim Fuzhou.