Sport.pl

Inauguracja sezonu żużlowego w Łodzi. Orzeł zagra z GKM Grudziądz

W lany poniedziałek żużlowcy Orła Łódź chcą na własnym torze sprawić lanie GKM Grudziądz. W klubie zapewniają, że to bardzo realne.
Łodzianie na inaugurację sezonu przegrali w Rzeszowie z Marmą 35:55. Po meczu Witold Skrzydlewski, prezes Orła, nie ukrywał rozczarowania postawą niektórych swoich zawodników. W świąteczny poniedziałek ma być zdecydowanie lepiej.

W sobotę trener zdecyduje, który z zawodników uzupełni skład. Jednym z kandydatów jest m.in. Rosjanin Denis Gizatullin.

Poniedziałkowy rywal Orła - GKM Grudziądz - to jeden z kandydatów do awansu. Ale w pierwszej kolejce uległ Startowi Gniezno 43:46. Honoru gospodarzy bronił Andriej Karpow, który zdobył 13 punktów. Oprócz niego do Łodzi przyjadą Daniel Jeleniewski, Norbert Kościuch, Daniel Nermark, Sebastian Ułamek, Marcin Nowak i Mike Trzensionek.

Wprawdzie Skrzydlewski stara się studzić nastroje, ale to łodzianie są faworytem poniedziałkowego spotkania. Gospodarze mogą pokonać GKM, ale pod warunkiem, że Jason Doyle i Lindbaeck zaprezentują się równie dobrze jak w Rzeszowie, a Tomasz Chrzanowski i Mariusz Puszakowski pojadą dużo lepiej.

Poniedziałkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 14, ale organizatorzy zapraszają kibiców wcześniej, bo przygotowali dla nich mnóstwo niespodzianek.

Więcej o: