Na czele tabeli IV ligi bez zmian. Nowa siła w Przedborzu

Po 25 kolejkach ŁKS nadal ma cztery punkty przewagi nad KS Paradyż.
Piłkarze ŁKS w dobrym stylu uczcili imieniny swojego trenera Wojciecha Robaszka, pokonując na stadionie przy al. Unii Mazovię Rawa Mazowiecka 5:0. Gole zdobywali: Michał Zaleśny 2, Adam Patora 2, Paweł Hajduczek. W następnej kolejce łodzianie będą mieć wolne, bo ich spotkanie z Borutą Zgierz przełożone zostało na 28 maja.

Z kolei wicelider tabeli KS Paradyż wygrał na wyjeździe ze Startem Brzeziny 2:1. Losy meczu rostrzygnięte zostały do przerwy. W 13. min Łukasz Grzybek wykorzystał rzut karny. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Damian Knera doprowadził do remisu, ale w ostatniej akcji przed przerwą Mariusz Koćmin pokonał bramkarza Startu Dariusza Słowińskiego.

Start Brzeziny - KS Paradyż 1:2 (1:2)

Gole: Knera (42.) - Grzybek (13., karny), Koćmin (45.)

Start: Słowiński - Grzywacz (46. Kaźmierczak), Pabiniak, Lech, Poździej (46. Ryplewicz) - Knera, Szubert (82. Walczak), Rosiak, Mikołajczyk - Klimczak (55. Olszewski), Bernat.

Paradyż: Jędrzejewski - Majsak, Bańczyk, Telus, Majewski - Kos, Gambka, Śliwka, Młynarczyk - Grzybek, Koćmin.

Sporą niespodziankę sprawiła Pilica Przedbórz, najbliższy rywal ŁKS-u, która bezbramkowo zremisowała w Skierniewicach z Widokiem, jednym z kandydatów do awansu. W składzie gości było aż czterech Ukraińców. Ich pojawienie sprawiło, ze Pilica jest zdecydowanie lepszym zespołem niż jesienią. Nowym graczem drużyny z Przedborza jest Janusz Stolarski, pozyskany zimą z Concordii Piotrków. Po dotychczasowych wynikach Pilicy widać, że łodzian czeka naprawdę trudne spotkanie. Jesienią piłkarze Pilicy zremisowali na wyjeździe z KS Paradyz 3:3, wygrali na wyjeździe ze Zjednoczonymi Stryków 2:0, a w środę odebrali punkty Widokowi. Po 25 kolejkach Pilica ma 32 punkty, z których aż 20 przywiozła z wyjazdów.

Widok Skierniewice - Pilica Przedbórz 0:0

Widok: Stolarek - Mitrowski, Borowiec, Kurzawa, Zielonka - Potocki, Basiński, Lipiński, Sulikowski (55. Markowski) - Sawicki (70. Sztocki), Cybulski.

Pilica: Szram - Bartkowiak, Czerkaszyn, Jończyk, Lizińczyk - Łozniak, Madej, Przytarski (25. Kucharski), Stępień, Stolarski - Woźniak.

Wyniki 25. kolejki i tabela: Start Brzeziny - KS Paradyż 1:2, Pogoń Zduńska Wola - Zawisza Pajęczno 0:5, Jutrzenka Warta - Boruta Zgierz 2:2, Widok Skierniewice - Pilica Przedbórz 0:0, Zjednoczeni Stryków - Włókniarz Zelów 4:1, Astoria Szczerców - Warta Działoszyn 2:0, Włókniarz Moszczenica - Ner Poddębice 1:1, Concordia Piotrków - Czarni Rząśnia 0:0, LKS Mierzyn - Orzeł Nieborów 0:4, ŁKS - Mazovia Rawa Mazowiecka 5:0.