Reprezentacja Polski gotowa do sezonu. Pierwsze turnieje w Chinach

W tym tygodniu rozpocznie się pierwszy turniej z cyklu Grand Slam, w którym wezmą udział polskie pary siatkówki plażowej, które na co dzień trenują w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Do Szanghaju pojechały trzy biało-czerwone duety
Co prawda Kinga Kołosińska i Monika Brzostek rozpoczęły już sezon podczas zawodów Open w chińskim Fuzhou, to męskie duety w Szanghaju zainaugurują sezon. Nasze zawodniczki liczą na lepszy wynik, niż osiągnięty w pierwszym turnieju, bowiem zajęły dopiero 25. miejsce. Rywalizację w Szanghaju ponownie rozpoczną jednak od kwalifikacji do turnieju głównego.

Pierwsze mecze o stawkę czekają za to nasze duety męskie, a do Chin polecieli Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel oraz Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz. Słowacki trener Martin Olejnak jest pewny, że Polacy są dobrze przygotowani do sezonu. - Sparowaliśmy w Rzymie z włoskimi parami i te gry pokazały, że powinno być dobrze - mówi w rozmowie z portalem Beachvolleyball.pl Olejnak.

Do Szanghaju nie polecieli za to Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, czyli młoda, ale bardzo utalentowana para. Wszystko za sprawą pechowej kontuzji blokującego duetu, który nabawił się urazu na ostatnim zgrupowaniu zagranicznym w Bratysławie (obóz został zorganizowany ze względu na słabe warunki pogodowe w Łodzi). Kantor, który z Łosiakiem jest aktualnym mistrzem świata do lat 23, zerwał więzadło skokowo-strzałkowe przednie i do treningów wróci dopiero w połowie maja. - Pierwsze prognozy były mniej optymistyczne, ale po rezonansie i badaniu USG ten termin powrotu do pracy dla Piotrka jest bardzo realny - mówi Olejnak.

W aktualnym sezonie siatkówki plażowej można dostrzec wiele rotacji w zagranicznych parach. Olejnak wspólnie z drugim trenerem Grzegorzem Klimkiem stwierdzili, że zmiany w reprezentacji Polski są niepotrzebne. - W takich rotacjach prym wiodą Brazylijczycy, którzy właściwie co roku muszą coś pozmieniać. U nas jednak nie było takiej potrzeby. Obecny stan uważam za optymalny - mówi Olejnak.

Turniej w Szanghaju rozpocznie się we wtorek i zakończy w niedzielę.