Porażka rezerw Widzewa, remis rezerw GKS Bełchatów

Piłkarze rezerw GKS Bełchatów zremisowali z liderem tabeli III ligi. Swojego meczu nie wygrały też rezerwy Widzewa Łódź.
Niecodzienny przebieg miało spotkanie rezerw GKS Bełchatów z Bronią Radom. Wszystko dlatego, że bełchatowianie... pozwolili rywalom na strzelenie sobie gola w 23. minucie. To efekt zagrania 60 sekund wcześniej, kiedy Kamil Poźniak chcąc oddać rywalom piłkę po przerwaniu meczu przez sędziego Marka Lewandowskiego, uderzył ją na tyle niefortunnie, że wpadła do bramki. Podopieczni trenera Krystiana Kieracha w następnej akcji praktycznie nie utrudnili Mariuszowi Marczakowi zdobycia bramki. Po tym kuriozalnym golu Broń prowadziła 2:1, ale tuż przed przerwą Andreja Prokić doprowadził do remisu. W doliczonym czasie gry Ankurowski ponownie pokonał Damiana Podleśnego, ale sędzia - po raz trzeci w meczu - nie uznał gola. Bohaterem meczu był bramkarz GKS, który wybronił co najmniej osiem groźnych strzałów, wygrał m.in. cztery pojedynki sam na sam z Piotrem Nowosielskim.

GKS II Bełchatów - Broń Radom 2:2 (2:2) Gole: Poźniak (23.), Prokić (43.) - Ankurowski (1.), Marczak (23.)

GKS II: Podleśny - Grzelak, Witasik, Flis, Szymorek - Rośniak (62. Paluszkiewicz), Poźniak, Rachwał, Prokić - Bartosiak, Kirovski (73. Zięba).

Z kolei wicelider tabeli III ligi okazał się za silny dla rezerw Widzewa. Podopieczni trenera Tomasz Kmiecika przegrali na wyjeździe z Ursusem Warszawa, a do tego obrońca z Czarnogóry Igor Vujacić został ukarany czerwoną kartką .

Ursus Warszawa - Widzew II 2:0 (1:0)

Gole: Pankowski (40, samobójcza), Bulik (70.) Widzew II: Mielcarz - Pankowski, Vujacic, Bogusławski, Kozłowski - Kolasa (77. Leonow), Warchoł (46. Marcioch), Kasperkiewicz (30. Czapliński), Bartłoszewski (60. Idzikowski), Grube - Narożnik. Do sporej sensacji doszło w Radomsku, gdzie broniący się przed spadkiem Mechanik zremisował z Lechią Tomaszów. Gospodarze mogli nawet wygrać spotkanie, ale w 90 minucie dobrej okazji nie wykorzystał Przemysław Olejnik. Dla Mechanika prowadzenie w 24 minucie zdobył Marcin Antczak, który z rzutu wolnego pokonał Arturai Holewińskiego. Goście doprowadzili w 66 minucie do remisu, kiedy Marcin Mirecki dobił piłkę po strzale Dawiad Stańdo.

Mechanik Radomsko - Lechia Tomaszów 1:1 (1:0) Gole: Antczak (24.) - Mirecki (66.)

Mechanik: Dawid - Nowak, Frączyk, Michalski, Lewacki (74. Dryja) - Antczak (74. Tazbir), Szewczyk (56. Radziejewski), A. Olejnik, Kornacki - P. Olejnik, Walioszczyk (63. Majewski).

Lechia: Holewiński - Pogorzała (46. Król), Cyran, Dolot, Milczarek - Morgaś (60. Witczak), Pierzyński, Żytek (84. Todorowicz), Mirecki - Stańdo (77. Iwańczuk), Rakowski.

Pozostałe wyniki 32. kolejki i tabela: Omega Kleszczów - Warta Sieradz 1:2 (Czaplarski - Sosnowski, Kobierski), Huragan Wołomin - Start Otwock 2:2 (Barzyc, Wielądek - Dukalski, Karaś), Pilica Białobrzegi - MKS Kutno 2:0 (Barzyński, Oziewicz), Legia II Warszawa - Żyrardowianka 5:0 (Orlando Sa 2, Efir 2, Białecki), WKS Wieluń - Sokół Aleksandrów 1:0 (Grodzki), Zawisza Rzgów - GKP Targówek 0:1 (Zdzieszyński), Pogoń Grodzisk Mazowieck - Mazur Karczew 3:0 (Feliksiak, Obem, Bal).