Znamy zwycięzców turnieju piłkarskiego Skrzydlewska Cup

Drużyny SP 4 ze Skierniewic i SP 13 z Bełchatowa wygrały turniej piłkarski turniej Skrzydlewska Cup 2014.
W środę najlepsze zespoły z eliminacji zagrały w turnieju finałowym Skrzydlewska Cup o medale i nagrody. W grupie klas I-III triumfowała SP 4 ze Skierniewic, która pokonała rywali z SP 19 Łódź 5:1. W grupie klas IV-VI pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja SP 13 z Bełchatowa, która wygrała ze SP 3 z Łęczycy. Brązowe medale w młodszej grupie wiekowej wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej z Czech, a starszej - SP 205 z Łodzi. Złoci medaliści w obu grupach od europosłanki Joanny Skrzydlewskiej otrzymali stroje piłkarskie w złotym kolorze, puchary i dyplomy. Pod koniec czerwca zostaną zaproszeni na specjalny trening, który poprowadzi Michał Probierz, na głównej płycie stadionu Widzewa. Z kolei srebrni medaliści w nagrodę dostali stroje w kolorze srebrnym, puchar i dyplomy, a brązowi - piłki do gry.

Natomiast buty piłkarskie Roberta Lewandowskiego, reprezentanta Polski otrzymał Bartek Seferyński z SP 4 Skierniewice, który strzelił 23 gole i został najlepszym strzelcem turnieju. Dodatkowo wybrany został też najlepszym piłkarzem imprezy w grupie klas I-III. W starszej grupie wiekowej miano najlepszego piłkarza turnieju zdobył Jakub Karbownik z SP 13 Bełchatów.

Były tez nagrody dla bramkarzy. Wiesław Wraga i Tadeusz Gapiński ze Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy Widzewa im. Ludwika Sobolewskiego nagrodzili najlepszych golkiperów turnieju. To Maciej Caban z SP 4 Skierniewice i Piotr Siewier z SP 13 Bełchatów.