Polscy siatkarze plażowi nie zagrają w turnieju głównym w Rosji

W rosyjskiej Anapie rozpoczął się turniej siatkówki plażowej FIVB World Tour Open. W kwalifikacjach grały trzy polskie pary na co dzień trenujące na obiektach łódzkiego SMS. Niestety, żadnej z nich nie udało się awansować do turnieju głównego
Do Rosji pojechały trzy duety: Paweł Pełka/Dawid Popek, Michał Bryl/Kacper Kujawiak oraz Maciej Rudol/Maciej Kosiak. Żadna z par nie zdobyła do tej pory wystarczającej liczby punktów w rankingu FIVB, by od razu zagrać w turnieju głównym. Musiały więc przebijać się w środę przez kwalifikacje.

Najsłabiej z Polaków wypadli Pełka i Popek, którzy odpadli już w pierwszej rundzie. Lepsi od Polaków okazali się reprezentacji Turcji: Durgut/Özbek, którzy wygrali z naszymi rodakami 2:0, przez co Polacy odpadli z rywalizacji. Z kolei Bryl i Kujawiak wygrali swój inauguracyjny mecz, a po trzech setach pokonali Kazachów Pustynnikov/Bogatu. W drugiej rundzie młodzi siatkarze z Polski nie sprostali już doskonale spisującym się w tym sezonie Katarczykom brazylijskiego pochodzenia De J Santos/Santos Pereira i przegrali 0:2, a co za tym idzie, mogą również wracać do kraju.

Zaś Maciej Kosiak i Maciej Rudol w pierwszej rundzie kwalifikacji trafili na wolny los, przez co od razu awansowali do drugiej. Tam nie sprostali jednak Włochom Colaberardino/Michienzi i po dwóch setach również pożegnali się z turniejem. Tym samym w turnieju głównym, który rozpocznie się w czwartek, nie zobaczymy żadnej z polskich par.

Warto dodać, że jutro rozpoczną się też zawody z cyklu mistrzostw Europy - CEV Baden Masters. Tam o punkty w rankingu i zwycięstwa powalczą Monika Brzostek/Kinga Kołosińska, Dorota Strąg/Katarzyna Kociołek, Jagoda Gruszczyńska/Karolina Baran, Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel, Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz oraz Damian Wojtasik/Jarosław Lech.

Wyniki Polaków na WT w Anapie:

I runda:

Popek/Pełka - Durgut/Özbek 0:2 (20:22, 18:21)

Bryl/Kujawiak - Pustynnikov/Bogatu 2:1 (18:21, 21:11, 15:13)

II runda:

Kosiak/Rudol - Colaberardino/Michienzi 0:2 (19:21, 17:21)

De J Santos/Santos Pereira - Bryl/Kujawiak 2:0 (26:24, 21:15)