Copa do Manu, czyli piłkarskie otwarcie plaży w Manufakturze

Tony piasku, palmy, beach bar i boiska do dyscyplin rozgrywanych na plaży. Już 13 czerwca rozpoczną się zawody w ramach Pucharu Polski w beach soccerze, które zainicjują cykl sportowych atrakcji na rynku Manufaktury. Nie zabraknie skimboardingu, pokazów tańca oraz zmagań w ramach Plaża Open, czyli eliminacji do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Tegoroczne lato w Manufakturze będzie jeszcze bardziej gorące niż zwykle
Plaża w Manufakturze przyciągnie miłośników wypoczynku we włoskim stylu "dolce fare niente" oraz tych, którzy nie wyobrażają sobie lata bez sportowego treningu. Na piasku powstaną boiska do plażowych odmian siatkówki, piłki nożnej i tenisa. Pojawi się także wypożyczalnia, gdzie znajdzie się niezbędny sprzęt do gry w bule, badmintona, a także piłki przeznaczone do różnych dyscyplin sportowych. Amatorzy leniuchowania pod palmami nie będą mogli narzekać na brak leżaków ani ogromnych, dmuchanych piłek. Na chwilę relaksu zaprasza również beach bar z orzeźwiającymi napojami. Plaża będzie także miejscem pokazów tanecznych, podczas których będzie można poznać i przećwiczyć podstawowe kroki egzotycznej samby, rumby czy salsy. Czas najmłodszym zorganizują animatorzy, którzy w specjalnej strefie przygotowali bogatą ofertę zajęć i warsztatów. W ciągu kolejnych miesięcy na plażowiczów czeka szereg atrakcji kulturalno-sportowych. Już niedługo goście Manufaktury będą mieli okazję podziwiać niezwykłe pokazy w ramach Festiwalu Ognia, a także spróbować skimboardingu - ślizgania się na specjalnej desce po powierzchni wody. Nie zabraknie również siatkarskich emocji podczas zmagań zawodników w turnieju Plaża Open, eliminacji w randze mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Na piasku zmierzą się najlepsze pary żeńskie i męskie w tej dyscyplinie w meczach rozgrywanych w systemie brazylijskim, czyli do dwóch przegranych.

W tym roku sezon letni w Manufakturze zainauguruje Puchar Polski PZPN w piłce nożnej plażowej, czyli jedno z największych sportowych wydarzeń organizowanych w Polsce. Łodzian będzie reprezentować Grembach, najbardziej utytułowana drużyna w tej dyscyplinie w kraju. Zespół to wielokrotny mistrz Polski, zdobywca Pucharów i Superpucharów Polski. Po ubiegłorocznym turnieju Euro Winners Cup plasuje się na szóstym miejscu w klasyfikacji europejskiej. W tym roku piłkarze zmierzą się z 12 drużynami w walce o Puchar Polski. W ramach rozgrywek na plaży Manufaktury odbędzie się wiele pasjonujących meczów między zawodnikami najlepszych drużyn.