Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel na piątym miejscu w Europie

We włoskim Cagliari rozgrywane są coroczne mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej. W sobotę w rywalizacji pozostała już tylko jedna polska para, która walczyła o awans do półfinału. Niestety Grzegorzowi Fijałkowi i Mariuszowi Prudlowi nie udało się znaleźć w najlepszej czwórce
Siatkarze na co dzień trenujący w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi w ćwierćfinałowym spotkaniu ulegli austriakom Dopplerowi i Horstowi 0:2. Nie oznacza to jednak, że poddali się bez walki. Po minimalnie przegranym, ale wyrównanym pierwszym secie w drugim Fijałek i Prudel już prowadzili ze swoimi rywalami trzema punktami. W pewnym momencie gra Polaków kompletnie się zacięła, co wykorzystali Doppler i Horst. Wyszli na bezpieczną przewagę i choć Polacy próbowali jeszcze zagrozić im w końcówce seta, to Austriacy byli górą. Ostatecznie Fijałek i Prudel zajęli piąte miejsce na koniec turnieju.

Przypomnijmy, że wcześniej zawody zakończyli Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz (25. lokata), Maciej Rudol/Bartosz Łosiak oraz Kinga Kołosińska/Monika Brzostek (obie pary 17. miejsce).