Sport.pl

Olimpijczyk promował zapasy w jednej z łódzkich szkół

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego odbyła się w Łodzi pierwsza z sześciu imprez ?Zapasy w każdej szkole?, której gościem specjalnym był Andrzej Supron
Szkoła Podstawowa nr 162 od rana wypełniona była młodymi zapaśnikami oraz kibicami, którzy wspierali swoje szkoły. Gośćmi specjalnymi byli Artur Partyka, wicemistrz olimpijski z Atlanty 1996 w skokach wzwyż, oraz Małgorzata Niemczyk, złota medalistka mistrzostw Europy w siatkówce. Sportowcy entuzjastycznie wypowiadali się o projekcie "Zapasy w każdej szkole" i zademonstrowali kilka ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Po uroczystym rozpoczęciu uczestnicy zobaczyli pokaz w wykonaniu reprezentantów Polski juniorów. Swoje umiejętności prezentowali m.in. aktualni mistrzowie kraju. Salta, przewroty i efektowne rzuty o wysokiej amplitudzie robiły ogromne wrażenie na zgromadzonych na sali uczniach. Kolejną atrakcją, jaka czekała na młodych adeptów zapasów, był udział w treningu z mistrzem. Dzieci uczyły się, jak przeprowadzić prawidłową rozgrzewkę oraz toczyły proste walki zadaniowe.

Następną częścią imprezy były zawody, podczas których rywalizacja była niezwykle zacięta. Poza tradycyjnymi zapasami specjalny punkt przyznawano za wyjście z piłką poza pole. Pierwsze miejsce zajęli gospodarze - Szkoła Podstawowa nr 162. Zwycięzca otrzyma profesjonalną, wielofunkcyjną matę zapaśniczą, która z pewnością przyda się podczas szlifowania techniki i chwytów zademonstrowanych przez Andrzeja Suprona. Nagrodę w postaci pucharu i koszyka pełnego słodyczy dostali również najlepsi kibice.

- Imprezę uważam za niezwykle udaną. Uśmiechy na twarzach dzieci to dla mnie największa nagroda. Mam nadzieję, że przynajmniej część z nich udało nam się zarazić miłością do zapasów - powiedział po wydarzeniu Andrzej Supron.

Event w Łodzi był pierwszą imprezą z cyklu "Zapasy w każdej szkole". Po wakacjach zaplanowano kolejne wydarzenia w Krakowie, Katowicach, Radomiu, Chełmie i Warszawie, gdzie odbędzie się wielki finał. Projekt sfinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.