Grembach Łódź zawiódł. W Manufakturze nie wyszedł nawet z grupy

Zawodnicy Grembacha Łódź odpadli z rywalizacji o plażowy Puchar Polski PZPN, który odbywa się w Manufakturze już w fazie grupowej. To wynik, który nie zadowala kibiców gospodarzy
Grembach to aktualny mistrz Polski i reprezentant kraju w Lidze Mistrzów, która w tym roku odbyła się we włoskiej Katanii. Tam podopieczni Jarosława Jagielskiego nie zaprezentowali się najlepiej, mieli bowiem za zadanie poprawić wynik sprzed ubiegłego roku (szóste miejsce). W tym odpadli już w 1/8 finału.

Tym bardziej łódzcy kibice liczyli, że Grembach pokaże, kto rządzi w polski beach soccerze w weekend w Manufakturze, gdzie odbywa się Puchar Polski PZPN. Tymczasem w piątek ekipa gospodarzy uległa Wodomexowi Bojano 3:4. - Aby awansować, musimy wysoko wygrać w sobotę z Lublinem, choć nie będzie to łatwe - mówił Tomasz Wydmuszek, jeden z najlepszych zawodników łódzkiej drużyny. - Wszyscy przyzwyczajeni są też do tego, że Grembach wygrywa, a porażki przyjmowane są jako niespodzianki. Jest na nas duża presja, a to nie pomaga.

I rzeczywiście, Grembach niewiele lepiej zaprezentował się w kolejnym meczu przeciwko Sport Pub Rapid Lublin. Podopieczni Jagielskiego po trzech tercjach remisowali 3:3, a o wyniku musiała decydować dogrywka. Już wówczas wiadomo było jednak, że Grembach nie wyjdzie z grupy, bowiem nawet zwycięstwo po dogrywce jest mniej punktowane. - Niestety, gra w Łodzi nam wybitnie nie idzie - stwierdził po drugim meczu, ostatecznie wygranym meczu 4:3, Marek Miller, rzecznik prasowy Grembacha i organizator turnieju w Manufakturze.

Fakt, że Grembach odpadł z rywalizacj, nie oznacza, że podczas turnieju zabraknie emocji. Oprócz walki o puchar o godz. 14 rozegrany zostanie mecz pokazowy pomiędzy dziennikarzami a gwiazdami muzyki i sportu. Swój udział zapowiedzieli m.in. Aleksandra Pawlak, Alicja Bednarek Perlińska, Magdalena Rzeźnik (wszystkie koszykarki Widzewa), Marek Krysiak (były piłkarz ŁKS, mistrz Polski), Hubert Kozera (muzyk zespołów Rambo Jet, Gadowski Acoustic Duo, KLARA), Kuba Weigel (wokalista zespołu Harlem), Sławomir Gula (były piłkarz Widzewa), Grzegorz Krysiak (były piłkarz ŁKS), Zbigniew Wyciszkiewicz (były piłkarz Widzewa i ŁKS) i Tomasz Pomarkiewicz (dziennikarz "Przeglądu Sportowego).

Finał turnieju zapowiedziano z kolei na godz. 15.