Na czele tabeli IV ligi bez zmian - podsumowanie 36. kolejki

Piłkarze ŁKS nadal nie zwalniają tempa. W sobotę pogrążyli Astorię Szczerców, której sytuacja w tabeli jest coraz gorsza. Oto podsumowanie 36. kolejki IV ligi
Podopieczni trenera Wojciecha Robaszka strzelili rywalom cztery gole. Dwa do przerwy po stałych fragmentach gry (Michał Zaleśny i Salski) i tyle samo po zmianie stron po akcjach (Zaleśny, Michał Mordalski).

Astoria Szczerców - ŁKS 0:4 (0:2) Gole: Zaleśny (13, 46.), Salski (40.), Mordalski (53.)

Astoria: Telążka - K. Sadziński, Pietkiewicz (84. P. Sadziński), Stępnik, Landowski - Wiedeński (87. Wójcikowski), Wojciechowski, Matysiak, Pęciak (60. Rudzki), Wieczorek - Ulfik (59. Kowalski).

ŁKS: Przybylski - Bielicki, Salski (68. Surowiec), Zimoń, Filipiak - Jurkowski, Kasztelan, Hajduczek (81. Adamski), Sarafiński, Mordalski - Zaleśny (56' Kopa).

Następnym rywalem łodzian będą na wyjeździe Zjednoczeni Stryków, którzy pokonali u siebie Jutrzenkę Warta. Podopieczni trenera Tomasz Szcześniaka już przed przerwą - po strzale Roberta Kowalczyka, byłego piłkarza Widzewa - prowadzili 1:0. Po zmianie stron nastąpił szturm piłkarzy Jutrzenki na bramkę Marcina Pająka. W 49. minucie Rafał Różycki doprowadził do remisu, a w 57. minucie Karol Kulczyński strzałem głową podwyższył wynik na 2:1 dla gości. Trzy minuty później było już 3:1 dla Jutrzenki, bo po raz drugi Różycki pokonał byłego bramkarza ŁKS.

Marzący o awansie do III ligi Zjednoczeni, bo wciąż nie wiadomo, czy KS Paradyż przystąpi do rozgrywek w wyższej lidze, ruszyli do odrabiania strat. W 72. minucie Tomasz Lenart z rzutu wolnego zdobył kontaktowego gola. Cztery minuty później bramkarz Marek Wojciechowski obronił rzut karny, którego niefortunnym strzelcem był Kowalczyk, i wydawało się, że Jutrzenka wygra. Goście mieli pecha, bo sędzia ponownie podyktował jedenastkę, gdyż Radosław Badowski w polu karnym zagrał piłkę ręką. Skutecznym egzekutorem był Lenart, a w doliczonym czasie Sebastian Balcerek dobił rywali, dla których porażka oznacza spadek do ligi okręgowej.

Zjednoczeni Stryków - Jutrzenka Warta 4:3 (1:0) Gole: Kowalczyk (30.), Lenart (72, 85. karny), Balcerek (90+3.) - Różycki (49, 60.), Kulczyński (57.)

Zjednoczeni: Pająk - Majewski, Buchowicz, Sender, Hinc - Podedworny (70. Szubert), Białek (57. Nagański), Lenart, Drogosz - Balcerek, Kowalczyk (90+1. Błaszczyk). Jutrzenka: Wojciechowski - Badowski, Kulczyński (66. Wasilewski), Pawlak, Grabowski - Dzieran (69. Kaczmarek), Maraszek, Stępiński, Jarecki - Różycki (85. Szmidt), Czajczyński (79. Młotkiewicz).

Z kolei w meczu na szczycie ligowej tabeli strzelono aż osiem goli. Spotkanie KS Paradyż, wicelidera tabeli, z Widokiem Skierniewice zakończyło się remisem, a podopieczni trenera Zbigniewa Podsiebierskiego jeden punkt uratowali w doliczonym czasie po golu Mariusza Koćmina z rzutu karnego.

KS Paradyż - Widok Skierniewice 4:4 (3:2) Gole: Koćmin (8, 34, karny, 90+3, karny), Grzybek (12.) - Lipiński (17.), Cybulski 30, 79, karny), Potocki (87.)

KS: Łukasik - Majsak, Telus, Kalinowski, Majewski - Grzybek, Bańczyk, Berc (67. Młynarczyk), Gambka (77. Śliwka) - Bińkowski, Koćmin. Widok: Stolarek - Mitrowski, Kurzawa, Zielonka - Potocki, Lipiński, Borowiec, Markowski (46. Sztocki), Sulikowski (82. Karwat) - Cybulski, Stefaniak. Pozostałe wyniki i tabela: Ner Poddębice - Pilica Przedbórz 0:0, Concordia Piotrków - Start Brzeziny 6:0, LKS Mierzyn - Zawisza Pajęczno 0:6, Warta Działoszyn - Włókniarz Zelów 4:3, Włókniarz Moszczenica - Pogoń Zduńska Wola 3:2, Czarni Rząśnia - Boruta Zgierz 0:1, Orzeł Nieborów - Mazovia Rawa Mazowiecka 0:0