Mistrz świata z Łodzi wyróżniony przez marszałka województwa

W minioną niedzielę Maciej Kosiak i Maciej Rudol zdobyli złoty medal mistrzostw świata do lat 23 w siatkówce plażowej. Pierwszemu z zawodników, który pochodzi z Łodzi, pogratulował sam marszałek województwa Witold Stępień
Kosiak i Rudol przez całe mistrzostwa grali dobrze i równo i dzięki temu zwyciężyli. Warto podkreślić, że po rozegraniu fazy grupowej, gdzie można pozwolić sobie jeszcze na porażkę, w fazie pucharowej odpada się już po pierwszej przegranej. - Po wyjściu z grupy nie mieliśmy łatwej drogi - mówi Maciej Kosiak. - Każdy mecz był zażartą walką o pozostanie w turnieju i tak było do samego finału. Jeśli jednak chce się zdobyć medal na takiej imprezie, nie można patrzeć na przeciwników. Trzeba wychodzić z myślą, by zagrać jak najlepiej.

Sukcesu łodzianinowi pogratulował sam marszałek województwa Witold Stępień. - Rozmawialiśmy o przebiegu turnieju i najbliższych planach startowych, a także o budowie hali z piachem na terenie SMSu w Łodzi - zdradza Kosiak.

To nie pierwsze mistrzostwo świata łódzkiego siatkarza. W niższej kategorii wiekowej został najlepszy jeszcze w 2011 roku, kiedy grał w parze z Łukaszem Kaczmarkiem. - Cieszę się z każdego medalu, więc trudno powiedzieć, który jest cenniejszy - mówi Kosiak. - Wygrywając wiem, że ciężka praca daje efekty. Medal z tegorocznych mistrzostw jest dla mnie czymś wyjątkowym, ponieważ został rozegrany w Polsce. Graliśmy przed własną publicznością i naszymi rodzinami, które przyjechały nas dopingować. To niezapomniane chwile.

Co ciekawe, Kosiak ma dopiero 22 lata, dlatego wspólnie z Rudolem podczas mistrzostw świata w Mysłowicach byli młodsi od większości swoich rywali. - Dlatego w przyszłym roku być może uda nam się powtórzyć ten sukces - mówi siatkarz.

Plany na najbliższe tygodnie? - W weekend wybierzemy się do Poznania aby nie stracić rytmu turniejowego, a w kolejnym tygodniu wylatujemy już na poważny turniej z cyklu CEV w Lozannie - kończy łódzki zawodnik.