Śmiać się czy płakać? Master Pharm Budowlani o finał ekstraligi... zagrają jednak z Lechią

Po protestach Master Pharm Budowlanych i Arki Gdynia Polski Związek Rugby postanowił cofnąć karę dla łódzkiego klubu i na trzy dni przed półfinałami ponownie zmienił układ par.
Trwa farsa z udziałem Polskiego Związku Rugby. Po tym jak Komisja Gier Dyscypliny ukarała trzy kluby - w tym Budowlanych - za brak odpowiedniej liczby drużyn młodzieżowych, szybko musiała się z tego wycofać. A dokładniej nie komisja, lecz zarząd PZRugby, który postanowił uchylić decyzję o karze.

Oto oficjalny komunikat zamieszczony na stronie związku: "Na oficjalny wniosek RC Arka Gdynia Zarząd Związku, po wymianie opinii z Przewodniczącym KGiD i rozważeniu przedstawianych w wielu pismach argumentów, zdecydował dzisiaj o uchyleniu decyzji Komisji Gier i Dyscypliny z 11 czerwca 2014 r., uznając, że ewentualne sankcje z tytułu nieposiadania i szkolenia grup młodzieżowych (przewidziane w § 42 przepisów PZR) zostaną zastosowane po zakończeniu sezonu 2013/2014".

Oznacza to, że Budowlanym cofnięto karę -10 punktów, przez co o finał mistrzostw Polski powalczą jednak z Lechią Gdańsk. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w sobotę na stadionie SMS o godz. 15.