Master Pharm Budowlani grają półfinał z Lechią. "Maksymalnie nabuzowani"

Po wielkim zamieszaniu z udziałem działaczy do gry wreszcie wchodzą sportowcy. Pierwszy półfinał pomiędzy Master Pharm Budowlanymi a Lechią Gdańsk już w sobotę na stadionie SMS.
W ostatnich dniach więcej niż o przygotowaniach rugbistów do walki o finał mówiono i pisano o skandalicznych działaniach związku. Polski Związek Rugby najpierw na podstawie niejasnych przepisów ukarał trzy kluby - w tym Budowlanych - ujemnymi punktami i zmienił układ półfinałowych par, a następnie wycofał się z tej decyzji. Po protestach klubów wykonanie kary przesunięto na przyszły sezon, przez co rywalem łodzian będzie, jak zadecydowała tabela, czyli Lechia Gdańsk.

- Przez cały tydzień przygotowywaliśmy się do rywalizacji z Arką Gdynią. Pod kątem Lechii przeprowadziliśmy tylko ostatni trening, więc ta cała sytuacja jest mało komfortowa - przyznaje Jarosław Bator, trener Budowlanych. - Gramy jednak z gdańszczanami i musimy myśleć o tym, jak ich pokonać. Po zawodnikach widzę, że są maksymalnie nabuzowani przed półfinałami, więc specjalnie do tego meczu motywować ich nie trzeba. Wiedzą, o co grają, i jestem pewien, że wypruję z siebie żyły, by wygrać. Dla mnie najważniejsze jest jednak to, byśmy do końca sezonu rozegrali trzy bardzo dobre mecze. Jeśli da nam to złoto, to super.

Bator przeciwko Lechii nie będzie mógł skorzystać z Adriana Ignaczaka i kontuzjowanego Aleksandra Nowickiego, który miał być sporym wzmocnieniem trzeciej formacji młyna na fazę play-off. Na boisku pojawi się za to gruzińska para młynarzy Toma Mchedlidze - Merab Gabunia, od której postawy zależeć będzie bardzo dużo. - Lechia wydaje się być mocniejszym rywalem niż Arka, co zresztą pokazała runda rewanżowa, w której wysoko ograliśmy gdynian, a z gdańszczanami zanotowaliśmy jedyną porażkę. Od tamtej pory nasza gra mocno się jednak polepszyła. Jeśli moi zawodnicy zagrają na podobnym poziomie, co w ostatnich meczach, to wynik powinien być dobry - dodaje Bator.

Początek sobotniego spotkania na stadionie SMS o godz. 15.