Będzie powrót do budowy hali przy al. Unii. Ministerstwo Sportu da połowę pieniędzy

Andrzej Biernat zadeklarował, że Ministerstwo Sportu sfinansuje w połowie budowę małej hali przy al. Unii. Do pomysłu jej powstania władze Łodzi mają powrócić w przyszłym roku.
W poniedziałek na terenie przy al. Unii zorganizowano uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę stadionu dla ŁKS. Obecni na niej byli m.in. prezydent Zdanowska, minister Biernat oraz Sławomir Nowak, wiceprezes Mirbudu. Wszyscy podpisali akt erekcyjny, który następnie zamknęli w metalowej tubie i umieścili w fundamencie rozpoczętej budowy.

Przy okazji uroczystości Biernat zapewnił, że ministerstwo nie rezygnuje z finansowego wsparcia budowy małej hali przy al. Unii, z której wycofano się ze względu na zbyt duże koszty. - Nieopodal mamy znaną w całej Polsce Atlas Arenę. Brakuje przy niej jednego elementu, który będzie zarówno łącznikiem między stadionem a halą, a zarazem halą rozgrzewkową dla wielkich imprez sportowych. Mamy zapisaną tę inwestycję w Planie Inwestycji Strategicznych Ministerstwa Sportu. Teraz czekamy tylko na sfinalizowanie wniosku aplikacyjnego i rozstrzygnięcie przetargu. Będzie to kolejna inwestycja w tym samym miejscu. Mam nadzieję, że krajobraz przy ul. Bandurskiego i al. Unii będzie wyglądał tak jak większość obiektów sportowych o wysokiej klasie na świecie. To już niedługo przed nami - stwierdził.

Przypomnijmy, że budowa hali na 3 tys. miejsc była planowana razem z budową stadionu. Z powodu zbyt dużych ofert do przetargu miasto wycofało się jednak z tej pierwszej inwestycji i miało powrócić do niej w przyszłości. Teraz wymagania co do nowej hali zostały zmniejszone, przez co jej koszty mają być mniejsze. Biernat zadeklarował, że Ministerstwo Sportu sfinansuje budowę hali w połowie.