Walka Adamek - Szpilka w październiku w łódzkiej Atlas Arenie?

18 października w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się gala Polsat Boxing Night. W ringu naprzeciw siebie najprawdopodobniej staną Tomasz Adamek i Artur Szpilka
Adamek przyznał, że na pewno będzie walczył podczas gali, ale nie wiadomo jeszcze z kim. Wszystko wskazuje jednak na to, że jego rywalem będzie Artur Szpilka, kontrowersyjny pięściarz z Wieliczki. - Jestem zadowolony z warunków, które zaproponowali szefowie Polsatu. Zostały przeze mnie przyjęte. Kwestie negocjacji z Arturem zostawiam organizatorom, czyli Polsatowi. Czyli jak Szpilka tak bardzo chce ze mną walczyć, to ja na ringu 18 października w Łodzi będę - deklaruje w rozmowie z portalem ringpolska.pl wciąż najwyżej notowany polski bokser wagi ciężkiej.

Szpilka twierdzi, że może walczyć z Adamkiem i będzie to duże wydarzenie dla polskiego boksu. - Na razie wiem tylko tyle, że jest pomysł organizacji takiej gali, ale szczegółów jeszcze mi nie przedstawiono - mówi pięściarz. - Oczywiście wyjdę do ringu na taką walkę. Na pewno hala będzie pełna, bo każdy będzie chciał zobaczyć takie starcie. Szykuje się sporo emocji dla kibiców.

I dodaje: - Adamek to dobry zawodnik, dużo myśli w ringu, ale dla mnie jest do pokonania.

Ostatni raz Adamek walczył w marcu tego roku i przegrał z Ukraińcem Właczesławem Głazkowem po 12-rundowym pojedynku. Szpilka zaś w swojej ostatniej walce przegrał przez techniczny nokaut z Bryantem Jenningsem (25 stycznia 2014).