Sport.pl

Miasto w tym tygodniu rozpisze konkurs na dotacje. Widzew dostanie mniej, ŁKS nic

Jeszcze w tym tygodniu wydział sportu rozpisze konkurs na dotacje. Mniej pieniędzy powinien otrzymać zdegradowany Widzew, a żadnych niespełniający kryteriów ŁKS
Łódzkie kluby już wkrótce będą mogły zgłaszać się po pieniądze do magistratu. Jak się dowiedzieliśmy, wydział sportu w najbliższych dniach (a być może nawet dzisiaj) ogłosi bowiem dwa najważniejsze konkursy - na szkolenie sportowe i dotacje dla drużyn ligowych. Łącznie w budżecie miasta na 2013 r. zapisano na ten cel 7,9 mln zł, z czego w pierwszym półroczu wydano prawie połowę tej kwoty.

Tym razem kluby podzielą między sobą 2,1 mln zł z dotacji i niecałe 2 mln zł ze szkolenia. Tradycyjnie już w tym drugim konkursie pieniądze otrzymają drużyny, które osiągały najlepsze rezultaty w niższych kategoriach wiekowych. Jest ich około 50, w tym m.in. Społem, AZS i RKS.

Kibiców jak zwykle najbardziej interesuje jednak podział dotacji, które trafiają do najbardziej znanych i grających na najwyższym poziomie łódzkich zespołów. W pierwszym półroczu najwięcej wpłynęło do kasy piłkarskiego Widzewa, który otrzymał 600 tys. zł. Siatkarki Budowlanych dostały 535 tys. zł, żużlowy Orzeł - 325, rugbiści Budowlanych - 230, a koszykarski Widzew - 210. Jak będzie tym razem?

Już pół roku temu wiadomo było, że Widzew ma otrzymać o 200 tys. zł więcej. Miało tak się stać dlatego, że przy pierwszym konkursie złożył wniosek o taką samą kwotę co poprzednio, bo pieniędzy na dotacje miało być mniej. Już po wysłaniu oferty radni zwiększyli jednak budżet na ten cel, przez co każdy klub mógł otrzymać więcej. Widzew to "więcej" miał dostać właśnie teraz, a reszta najprawdopodobniej tyle samo pieniędzy co w lutym.

Drużyna z al. Piłsudskiego jako jedyny z dotowanych klubów spadła jednak ze swojej ligi, przez co z automatu należy się jej mniej. Ile? O tym przekonamy się za kilka tygodni, ale najprawdopodobniej będzie to około pół miliona złotych. Reszta "zabrana" Widzewowi zostanie podzielona na pozostałe zespoły.

Wśród nich nie będzie jednak ŁKS. Pomimo apeli trójki radnych - Marka Michalika, Sebastiana Tylmana i Marty Grzeszczyk - i lobbingu szefów klubu z al. Unii wydział sportu nie zdecydował się na zmianę kryteriów. Dotacje dalej będą więc przyznawane drużynom z ekstraklasy i I ligi, dlatego ŁKS, który od nowego sezonu grać będzie w III lidze, musi zadowolić się jedynie kasą z puli na szkolenia (ostatnio było to 50 tys. zł).

Zmianie ma ulec natomiast sposób przelewania pieniędzy. Do tej pory kluby otrzymywały bowiem całą sumę od razu. Teraz przelewy mają być podzielone na kilka części (najprawdopodobniej co miesiąc). Ma to zapobiec sytuacji, że któraś z drużyn już w trakcie nowego sezonu wycofa się z ligi, a mimo to otrzyma pieniądze za całe pół roku.

Więcej o:
Komentarze (17)
Miasto w tym tygodniu rozpisze konkurs na dotacje. Widzew dostanie mniej, ŁKS nic
Zaloguj się
 • jazz1922

  Oceniono 39 razy 3

  @mihal501
  Masz rację, zaraz się zacznie... oi40.tinypic.com/2qun8df.jpg

 • saymon1909

  Oceniono 22 razy 2

  no i co żydki, wiecie już gdzie wasze miejsce w szeregu?
  po raz kolejny miasto zachowało zdrowy rozsądek i nie dało kasy dla zadłużonego po uszy KAŁesa

 • mihal501

  Oceniono 24 razy 2

  @srajmon1908
  " III liga to nie jest amatorstwo" ha,ha,ha,ha,ha, to max profesional, karnety będą za 400 zł na trybunkę (runda), mecze pucharowe płatne oddzielnie, ha,ha,ha,ha,ha.
  Jezu jaki kretyn !!!!

 • billshankly

  Oceniono 42 razy 2

  -ap!
  -Co?
  -Zero! :)

 • jazz1910

  Oceniono 30 razy 2

  srajMonn, jak może awansować coś czego nie ma. łks zlikwidowano rok temu, a to czemu kibicujesz nazywa się AP Łódź. Na wasze mecze przychodzi po 2-3 tysiące kibiców???? chyba jak zliczycie frekwencje z obu połówek ;-)
  marzyciel z ciebie...

 • opin7

  Oceniono 50 razy 2

  Żadnych pieniędzy na kałesa! To mi się podoba! :) W Łodzi liczy się tylko Widzew.

 • www1908

  Oceniono 4 razy 0

  bujalski ( pisownia celowa ) dlaczego przy twoich mizernych wypocinach jest zdjęcie KIBICÓW ŁKS-U ? Kolejna twoja marna wstydzewska prowokacja.

 • mihal501

  Oceniono 44 razy 0

  Teraz się zacznie daj,daj,daj, dajdajowy kabarecik...

 • jazz1910

  Oceniono 69 razy -1

  To że łks nie otrzyma dotacji jest zrozumiałe, bo przecież od roku nie istnieje. Z kolei AP Łódź pomocy nie otrzyma, bo gra w amatorskiej lidze... może kiedyś, za jakieś 6-7 lat awansują do II ligi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX