Sport.pl

Walka Adamek - Szpilka nie odbędzie się w Łodzi. "Polsat potrzebuje większej hali, niż Atlas Arena"

Hucznie zapowiadana walka Tomasza Adamka z Arturem Szpilką ostatecznie nie odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Ostatecznie gospodarzem gali Polsat Boxing Night będzie Kraków, gdzie powstała nowa ogromna hala
Niedawno na Łódź.sport.pl informowaliśmy, że gala Polsat Boxing Night odbędzie się 18 października w Atlas Arenie, a główną walką miało być starcie Tomasza Adamka z Arturem Szpilką. Obaj pięściarze są gotowi na pojedynek i kiedy wydawało się, że to w Łodzi dojdzie do starcia, Polsat ogłosił, że ostatecznie galę zorganizuje w nowej Kraków Arenie. - Polsat uznał, że do takiej gali potrzebuje większego obiektu, a hala w Krakowie może pomieścić nawet do 20 tys. osób - mówi Krzysztof Maciaszczyk, szef Atlas Areny. - Taka była oficjalna odpowiedź organizatorów. Z naszej strony wszystko było przygotowane. Skoro nie będziemy mogli organizować gali, mamy już plan na inną imprezę.

I dodaje: - Oczywiście wolałbym, żeby odbyła się u nas gala bokserska, ale takie jest prawo organizatora. Mogę od razu zdementować, że nie poszło o pieniądze. Taka była wola Polsatu, ale osobiście wydaje mi się, że będą mieli problem z zapełnieniem hali w Krakowie.

Niewykluczone, że w przyszłym roku w Atlas Arenie odbędzie się gala mieszanych sztuk walki najbardziej prestiżowej federacji świata UFC. Dzięki temu przed własną publicznością mogłaby zawalczyć Joanna Jędrzejczyk, która w tym tygodniu jako pierwsza Polka podpisała kontrakt z amerykańską organizacją. - Mieliśmy organizować tę imprezę już w tym roku, ale na razie UFC się nie zdecydowało na Łódź - mówi Maciaszczyk. - W tym roku mamy już zaplanowanych wiele innych imprez, dlatego musimy też myśleć o przyszłym.

Przypomnijmy, że największą imprezą sportową w Atlas Arenie w tym roku będą mistrzostwa świata mężczyzn w siatkówce (w Łodzi 10-20 września).

Więcej o:
Komentarze (3)
Walka Adamek - Szpilka nie odbędzie się w Łodzi. "Polsat potrzebuje większej hali, niż Atlas Arena"
Zaloguj się
 • rozbojnick

  Oceniono 10 razy 2

  Jest czego żałować, bo choć wielu uważa boks za rozrywkę najniższych lotów, to o tym wydarzeniu już jest głośno, a z każdym tygodniem będzie coraz głośniej. Ogólnopolski nadawca(Polsat) jako organizator gali, legenda polskiego boksu(Adamek) i człowiek budzący ogromne emocje ze względu na życiorys(Szpilka). Zresztą fight card całej gali zapowiada się elektryzująco.
  Szkoda, koszmarek zwany Atlas Areną zarobiłby trochę kasy, tym bardziej, że w innym artykule wspominają o milionowych stratach generowanych przez halę.

 • billshankly

  Oceniono 14 razy -6

  Skoro nie będziemy mogli organizować gali, mamy już plan na inną imprezę.

  Aha,konferencja ap po porażce...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX