Miasto rozpisało konkurs. Mniej pieniędzy na dotacje, więcej na szkolenie

Urząd Miasta Łodzi rozpisał wczoraj konkurs na szkolenie sportowe i dotacje, czyli dwa główne źródła finansowego wsparcia dla klubów
W drugim półroczu kluby podzielą między siebie nieco ponad 4 mln zł, z czego 2,158 mln trafi na szkolenie, a 1,85 na dotacje. Początkowo ta druga kwota miała być większa o 250 tys. zł. Po spadku Widzewa z ekstraklasy, przez co automatycznie klubowi z al. Piłsudskiego należą się mniejsze pieniądze, uznano jednak, że "zaoszczędzona" suma zostanie przekazana nie na dotacje dla reszty klubów, lecz właśnie na szkolenie sportowe.

Wychodzi więc na to, że Widzew, który miał otrzymać 800 tys. zł (200 tys. zł więcej niż w pierwszym półroczu), dostanie 550 tys. zł. Jeśli faktycznie tak będzie wyglądał podział, wówczas najprawdopodobniej takie same dotacje jak w pierwszym konkursie dostaną pozostałe drużyny. Oznaczałoby to, że siatkarki Budowlanych wzbogacą się o 535 tys. zł, żużlowy Orzeł o 325, rugbiści Budowlanych o 230, a koszykarski Widzew o 210.

Tak jak już pisaliśmy, wydział sportu nie zdecydował się na zmianę kryteriów, co oznacza, że z konkursu na dotacje wykluczony jest m.in. piłkarski ŁKS.

Z kolei ze szkolenia najwięcej pieniędzy powinny otrzymać Społem, AZS i RKS. Oprócz nich na kasę z miasta może liczyć około 50 innych klubów, w tym m.in. piłkarski ŁKS, który ostatnio dostał 50 tys. zł.

Termin składania ofert na oba konkursy mija 24 lipca.

Śledź autora na blogu Realista oraz Twitterze