Master Pharm Budowlani Łódź przegrali z Arką Gdynia i kończą sezon bez medalu

Pierwszy raz od wprowadzenia play-offów rugbiści Master Pharm Budowlanych zakończyli sezon bez medalu
Od ponad dziesięciu lat, gdy do polskiej ligi wprowadzono fazę play-off, rugbiści z Łodzi kończyli sezon z medalem. Niestety, piękna seria Budowlanych właśnie dobiegła końca, a zakończyły ją zespoły z Trójmiasta. Najpierw w półfinale drużynę Jarosława Batora dwukrotnie pokonała Lechia Gdańsk, by w finale pocieszenia została ograna równie wysoko przez Arkę Gdynia. Spotkanie o trzecie miejsce było wyrównane tylko przez pierwsze 20 minut, po których gospodarze prowadzili tylko 3:0. W ciągu 20 kolejnych minut zdobyli jednak aż trzy przyłożenia, na które łodzianie zdołali odpowiedzieć tylko jednym. Piętnastopunktowa przewaga w drugiej części meczu została jeszcze powiększona, a gdyby nie siedmiopunktowa akcja Piotra Gomulaka z końcówki, byłaby niemal podwójna. Arkowcy nie zostawili więc łodzianom żadnych złudzeń i po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z brązowych medali.

Budowlani, którzy przed rundą wiosenną zapowiadali walkę przynajmniej o finał, muszą zadowolić się czwartym miejscem. Najgorszym dla drużyny w XXI wieku.

Arka Gdynia - Master Pharm Budowlani Łódź 37:19 (22:7)

Punkty: Zaradzki 12, Korbolewski, Bysewski po 10, Bartoszek po 5 - Gomulak 12, Łuczak 7

Budowlani: Mchelidze, Grabski, Gabunia, Karpiński II, Karpiński I, Kowalewski, Kujawa, Seru, Żórawski, Gomulak, Kaniowski, Łuczak, Kozakiewicz, Grabowski, M. Krześniak oraz Sabanty, Pędziwiatr, Justyński, Orłowski, Abashidze, Dułka, W. Krześniak

Więcej o: