Plażą w Manufakturze w weekend zawładną siatkarze

Wiele emocji czeka kibiców siatkówki plażowej od najbliższego czwartku. W Manufakturze odbędzie się kolejny z cyklu turniejów Plaża Open, w którym można zdobyć punkty do rankingu mistrzostw Polski
Turnieje Plaży Open charakteryzują się przede wszystkim tym, że rozgrywane są w miastach. Nic więc dziwnego, że po raz kolejny najlepsi polscy siatkarze zawitają do łódzkiej Manufaktury. Turniej, który będzie odbywał się od czwartku do niedzieli, będzie kontynuacją cyklu Copa do Manu, który zainaugurowały rozgrywki Pucharu Polski w beach soccerze.

Podczas zawodów w Manufakturze zagrają najlepsi zawodnicy w Polsce. Nie zabraknie m.in. Katarzyny Kociołek, Jagody Gruszczyńskiej, Sebastiana Sobczaka czy Jarosława Lecha, którzy znakomicie radzą sobie w aktualnym sezonie plażowym. Co więcej, w zawodach może wziąć udział każdy chętny, ale z zapisami należy się spieszyć. Swój angaż można zgłosić poprzez portal www.beach.pzps.pl, a w puli nagród jest aż 12 tys. zł.

Plaża Open to nie tylko zawody siatkarskie, ale również szereg imprez towarzyszących. Podczas turnieju w specjalnie zaaranżowanym miasteczku plażowym będzie można wziąć udział w zabawach i dodatkowych turniejach. Wśród nich będą rozgrywki VyllejBallon, czyli gry specjalnie przygotowanym balonem z wodą. Punkt zdobywa drużyna, gdy piłka spadnie po stronie rywali, zaś dodatkowy bonus nalicza się, gdy pęknie na głowie jednego z członków przeciwnej drużyny. Kolejnymi punktami programu będzie konkurs "dzika bomba", czyli nietypowe wyścigi dookoła wbitych w piasek parasoli, a także zagrywka do celu - serwowanie zza linii końcowej do określonego obiektu. Oczywiście dla najlepszych przygotowane będą specjalne nagrody.

Co więcej, w Manufakturze odbędą się też specjalne warsztaty siatkarskie, w których będzie można poznać tajniki tego pięknego sportu, a zajęcia poprowadzą Marcin Prus, czyli wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce halowej oraz Grzegorz Fijałek, jeden z najlepszych plażowiczów w kraju.

Wstęp na zawody jest bezpłatny. Co więcej, transmisję na żywo z finałów rozgrywek będzie można oglądać w TVP Sport.Program Plaży Open w Łodzi:

Program turnieju:

- czwartek: kwalifikacje kobiet (godz. 14)

- piątek: turniej główny kobiet, kwalifikacje mężczyzn (od godz. 9)

- sobota: turniej główny kobiet, turniej główny mężczyzn (od godz. 9)

- niedziel: półfinały kobiet (godz. 9 i 10), półfinały mężczyzn (godz. 10.30), mecz o 3. miejsce kobiet (11.30), mecz o 3. miejsce mężczyzn (12.30), finał kobiet (14.15), finał mężczyzn (15.30), dekoracja (17)

Więcej o: