Siatkarze reprezentacji rozpoczynają pierwsze zgrupowanie przed MŚ

Reprezentacja Polski zameldowała się już w Bełchatowie, gdzie odbędzie się pierwsze zgrupowanie po zakończeniu rozgrywek Ligi Światowej. Podopieczni trenera Stephane'a Antigi będą trenowali do 24 lipca
Ostatnie spotkanie Polacy rozegrali 5 lipca z Iranem w trójmiejskiej Ergo Arenie. Mimo zwycięstwa 3:0 nie zdołali jednak awansować do turnieju Final Six, który rozpoczyna się dziś we Florencji. Dla Polaków to szczęście w nieszczęściu. Co prawda mogliby walczyć o trofeum we Włoszech, ale mieliby wówczas mniej czasu na regenerację przed zbliżającymi się mistrzostwami świata, które odbędą się w Polsce. To dla naszych siatkarzy impreza priorytetowa. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że dla nas, jako gospodarza turnieju, cel musi być postawiony wysoko. Nie po to ciężko pracujemy na treningach, poświęcamy życie rodzinne, żeby tylko zagrać w mistrzostwach. Robimy to przede wszystkim po to, by zajść wysoko w turnieju. Chcemy zdobyć medal - mówi "Wyborczej" Antiga.

Po meczach z Iranem Polacy dostali od szkoleniowców trochę wolnego. Jedni mieli okazję wyjechać na krótkie wakacje z rodziną, a inni w spokoju woleli odpocząć w domu. W środę rozpocznie się jednak pierwsze poważne zgrupowanie przed mistrzostwami. Na miejsce obozu wybrano Bełchatów, a nie jak zawsze Spałę, ze względu na fakt, że w ośrodku olimpijskim przebywają nasi szczypiorniści. Piłkarze ręczni używają zaś specjalnego kleju, by lepiej łapać piłkę, dlatego boisko nie nadaje się do zajęć siatkarskich. - W Bełchatowie będziemy mieli jednak wszystko, czego nam trzeba - mówi Mariusz Szyszko, rzecznik prasowy naszej reprezentacji.

17 siatkarzy, w tym Paweł Zagumny i Bartosz Kurek w hotelu mieli stawić się punktualnie o godz. 15, a trzy godziny później wyjdą na pierwszy trening. - Czeka nas kilka dni ciężkiej pracy - mówi Szyszko. - Spotkamy się dopiero po krótkich urlopach i będziemy musieli wdrożyć się w treningi. Nie przewidujemy żadnych sparingów, będziemy odbywali zajęcia jedynie we własnym gronie.

Po zgrupowaniu w Bełchatowie Polacy pojadą na kolejny obóz, tym razem do francuskiego Bordeaux. Następnie rozpocznie się czas sparingowy, a nasza reprezentacja zagra w Krakowie w Memoriale Huberta Wagnera. Podczas turnieju biało-czerwoni zmierzą się z Rosją, Bułgarią i Chinami. Mistrzostwa zaś zaczną się 30 sierpnia spotkaniem z Serbią na Stadionie Narodowym.

Więcej o: