Grembach Łódź najlepszy przed finałem mistrzostw Polski

Drugi, ostatni turniej eliminacyjny przed mistrzostwami Polski w beach soccerze ponownie został zdominowany przez łodzian. Grembach Łódź, bez straty punktu w sześciu meczach, awansował do Superfinału, który odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Ustce
Po udanym turnieju w Puławach, w którym dwa tygodnie temu Grembach wygrał każde z trzech spotkań, łódzka drużyna udowodniła także w ten weekend, że jest w najlepszej formie, by bronić posiadanego od trzech lat tytułu mistrza Polski.

W sobotę i niedzielę Grembach rozegrał trzy mecze. W pierwszym z nich pokonał drużynę Sport Rapid Lublin 5:1, mimo że do końca pierwszej tercji spotkania utrzymywał się bezbramkowy remis. Mecz był jednostronny i dopiero w ostatnich minutach gry lublinianom udało się zdobyć honorowego gola.

Również w rozgrywanym dwie godziny później meczu łodzianie nie dali wielu szans silnej w tym roku drużynie Copacabana Gdańsk, którą pokonali 5:3. W tym spotkaniu bardzo ładnie zaprezentował się nowy nabytek Grembacha, 20-letni gracz z Brazylii Paulinho Barboza (Brazylijczyk zdobył dla łodzian dwie bramki i miał świetną asystę przy jednym z goli). Mimo prowadzenia 5:1 w ostatniej tercji spotkania gdańszczanom udało się jednak zdobyć jeszcze dwie bramki, ale nie wpłynęło to znacząco na ostateczny wynik meczu.

W niedzielę naprzeciw łodzianom stanęła drużyna Vacu Activ Słupsk, która miała zerowy dobytek punktowy ze wszystkich swoich meczów rozgrywanych w obydwu turniejach eliminacyjnych do mistrzostw Polski. Nie oznaczało to, że przeciwnik będzie słaby, bowiem dla słupszczan mecz ten był walką o utrzymanie w ekstraklasie polskiego beach soccera. Pierwszego gola faktycznie zdobył zespół ze Słupska, ale kolejne trzy należały już do łodzian. I gdy wydawało się, że Grembach ma już ten mecz pod kontrolą, przeciwnicy w trzeciej kwarcie doprowadzili do remisu. W ostatnich czterech minutach Marek Widzicki zdobył jeszcze dwa gole, ale i słupszczanie wykorzystali podyktowany im rzut karny. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:4 dla łódzkiego Grembacha.

Grembach Łódź z kompletem punktów wchodzi więc do finałów mistrzostw Polski w beach soccerze, które odbędą się w dniach 1-3 sierpnia w Ustce. Jeżeli łodzianom uda się zdobyć to najwyższe w kraju trofeum, będzie to czwarte z rzędu i szóste w historii mistrzostwo Polski w ich dorobku.