Brazylijczyk wzmocnił drużynę łódzkiego Grembacha

Na początku sierpnia w Ustce odbędzie się finał mistrzostw Polski w beach soccerze, a tytułu będzie bronił łódzki Grembach. Do drużyny dołączył Brazylijczyk Paulinho, który ma pomóc w zdobyciu złotego medalu
Grembach to najbardziej utytułowana drużyna w Polsce, ale wciąż jej mało sukcesów. Tym bardziej że w tym sezonie łodzianom nie udało się zdobyć Pucharu Polski oraz dobrze zaprezentować się w plażowej Lidze Mistrzów. Nic więc dziwnego, że prezes Jarosław Jagielski zdecydował się jeszcze bardziej wzmocnić drużynę. Obok takich gwiazd jak Bogusław Saganowski czy Witold Ziober zagra także Paulo Victor Da Silva Barboza "Paulinho".

Brazylijczyk pochodzi z Rio de Janeiro, a w beach soccera gra na słynnej Copacabanie. - Od najmłodszych lat grał w futsal w drużynie Vasco da Gama. Następnie próbował szczęścia na trawie w zespole Sao Cristovao, czyli pierwszego klubu słynnego Ronaldo - mówi Marek Miller, rzecznik prasowy Grembacha. - Jego pierwszym profesjonalnym klubem była z kolei America-RJ.

W beach soccerze Paulinho gra w Vasco da Gama, a ze swoim zespołem wywalczył mistrzostwo Brazylii oraz zajął drugie miejsce w Pucharze Rio w kategorii U-23. - W tym ostatnim turnieju był bardzo blisko zdobycia korony króla strzelców - dodaje Miller.

Paulinho ma już za sobą debiut w Grembachu. W miniony weekend zaprezentował się polskiej publiczności w ekstraklasowym turnieju w Gdyni. - Pokazał się z dobrej strony - chwalą w klubie zawodnika. - Wspaniała, mimo młodego wieku, technika, przegląd sytuacji, kombinacyjna gra i szybkość, są jego największymi atutami. Swoją grą wniósł do zespołu sporo ożywienia oraz fantazji.

Kolejnym i ostatnim przystankiem Grembacha w tym sezonie będą finały mistrzostw Polski w Ustce, które odbędą się w dniach 1-3 sierpnia.