Pelikan Łowicz poza Pucharem Polski

Pelikan Łowicz odpadł z Pucharu Polski. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka przegrali na wyjeździe z Polonią Bytom.
Pierwsza połowa należała do trzecioligowca z Bytomia. W 34. minucie Marcin Lachowski strzałem na raty pokonał Dawida i Polonia prowadziła 1:0. W drugiej połowie Pelikan miał nawet optyczną przewagę, ale akcje łowiczan nie przyniosły efektu. W 90. minucie goście mieli ogromną szansę na doprowadzenie do dogrywki, bo po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez Norberta Radkiewicza sędzia podyktował rzut karny. Pechowym strzelcem był Michał Żółtowski, który posłał piłkę obok słupka bramki Mirosława Kuczery. Polonia awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski, w której 13 sierpnia zagra u siebie z Wisłą Płock.

W Pelikanie zadebiutował 18-letni pomocnik Damian Dombrowski, który wypożyczony został z płockiej Wisły. Wcześniej drużynę z Łowicza wzmocnili: Rafał Dawid (Mechanik Radomsko), Marcin Nowak (Warta Sieradz), Paweł Bojaruniec (MKS Kutno), Szymon Kiwała (Świt Nowy Dwór), Grzegorz Wawrzyński (Wisła Płock) i Bartosz Narożnik (Widzew).

Polonia Bytom - Pelikan Łowicz 1:0 (1:0)

Gol: Lachowski (34.)

Polonia: Kuczera - Trznadel, Broniewicz, Lachowski, Michalak (67. Derewońko) - Walesa, Grube (77. Gwiaździński), Mróz, Lachowski, Sadowski - Cempa (46. Cyganek).

Pelikan: Dawid - Bojaruniec, M. Nowak, Wawrzyński, Żółtowski - Kiwała (69. Wyszogrodzki), Dombrowski, Pomianowski, Adamczyk (46. D. Nowak) - Narożnik (46. Kosiorek), Kowalczyk.