Hokej na ciepło na Retkini - w weekend na lodowisku Puchar Polski... na rolkach

Na lodowisku na Retkini w najbliższą sobotę i w niedzielę (2-3 sierpnia) odbędzie się hokejowy turniej o Puchar Polski. Lód się nie roztopi, bo będzie to hokej na rolkach.
Retkińskie lodowisko zostało przystosowane do tej dyscypliny i zawodnicy ŁKH trenują na nim już od pewnego czasu. Przede wszystkim położono specjalną wykładzinę, po której krążek (nieco innej budowy niż ten z lodowego hokeja) posuwa się jak po lodzie, zainstalowano nowe bandy i pleksi. Latem zdążono już rozegrać turnieje ligowe - mistrzem Polski została Polonia Bytom, a zespół ŁKH, składający się w większości z zawodników znanych z lodu, zajął piąte miejsce. Turniej w Łodzi będzie ogólnopolskim debiutem hali na Retkini.

Okazją do rewanżu będzie łódzki turniej pucharowy z udziałem sześciu drużyn. ŁKH, Kobra Brwinów, Marsjanie Opole, Sielec Sosnowiec, Roller Chojnice i WTH Wrocław zagrają systemem każdy z każdym w sobotę w godz. 11-20 i w niedzielę od 10 do 16. Mecze ŁKH: w sobotę z Kobrą o 11 na otwarcie turnieju, o 15 z Sielcem i o 17 z Marsjanami, w niedzielę o 11 z Chojnicami oraz o 13 z WTH Wrocław.