Działo się w Ustce. Dwa medale łodzian i oświadczyny podczas finału MP [WIDEO]

W miniony weekend w Ustce odbył się turniej finałowy mistrzostw Polski w beach soccerze. Łódzkim klubom przypadły aż dwa miejsca na podium.
Cichym faworytem zawodów był łódzki Grembach, który od lat dominuje na plażach w Polsce. Drużyna broniła w tym roku mistrzostwa Polski i była bardzo zmotywowana na zawody nad morzem, bowiem w tym sezonie zawodziła swoich kibiców. Najpierw słabiej zaprezentowała się w zawodach plażowej Ligi Mistrzów w Catanii, a następnie nie zdobyła Pucharu Polski w Manufakturze. Nic więc dziwnego, że mistrzostwa Polski stały się dla Grembacha imprezą priorytetową.

W tym sezonie z dobrej strony pokazało się jednak kilka innych drużyn, na czele z KP Łódź, w której grają m.in. zawodnicy ŁKS. To właśnie oni triumfowali w Manufakturze i okazali się bardzo groźną drużyną. Potwierdzili to także w Ustce, a po wyjściu z grupy w półfinale zmierzyli się z idącym jak burza Grembachem. Co ciekawe, to właśnie KP okazał się minimalnie lepszy i awansował do finału. Co więcej, łodzianie dobrze zaprezentowali się także w najważniejszym meczu turnieju - pokonali Hemako Sztutowo 2:1 i zdobyli złoty medal. Na najniższym stopniu podium stanął ostatecznie Grembach, który rozgromił Futsal & Beach Soccer Team Kolbudy aż 10:0.

Co ciekawe, przed spotkaniem o trzecie miejsce przed pełnymi trybunami swojej wybrance serca oświadczył się Witold Ziober, jeden z najlepszych graczy Grembacha, i to właśnie jej zawodnik zadedykował cztery strzelone w ostatnim meczu bramki.

Skład KP Łódź: Jakub Skrzypiec, Krystian Karolak, Kamil Bartczak Mariusz Milewski, Igor Sobalczyk, Michał Marciniak, Daniel Krawczyk, Jakub Jesionowski, Konrad Kubiak Tomasz Lenart, Piotr Klepczarek. Trener: Marcin Stanisławski.