Łódzcy lekkoatleci już w Zurychu. Czekają na mistrzostwa Europy [TERMINARZ]

W niedzielę po południu do Zurychu wyleciała pierwsza grupa polskich lekkoatletów, którzy będą walczyć o medale w mistrzostwach Europy na otwartym stadionie. Na zawody minima wywalczyła czwórka zawodników z Łódzkiego
W Szwajcarii z naszych lekkoatletów zaprezentują się Adam Kszczot (RKS Łódź), Agata Bednarek (AZS Łódź) oraz Robert Urbanek i Adrian Strzałkowski (obaj MKS Aleksandrów Łódzki). Cała czwórka do Zurychu wyleciała już w niedzielę po południu. Do czasu swoich zawodów będą trenować na obiektach mistrzostw, które rozpoczną się już we wtorek.

Jako pierwszy z łódzkich zawodników do walki stanie Urbanek, a kwalifikacje rzutu dyskiem zaplanowano na 12 sierpnia na godz. 17.15 (pierwsza seria zawodników) oraz 18.45 (druga). Jeśli zawodnik MKS zakwalifikuje się do finału, to o medal powalczy w środę o godz. 20.35. Również jutro w kwalifikacjach do finału biegu na 800 metrów (godz. 19.12) stanie Kszczot. Półfinał wyścigu odbędzie się dzień później (13.08), a finał w piątek (godz. 19.55).

W piątek o godz. 19.30 odbędą się kwalifikacje skoku w dal z udziałem Strzałkowskiego (finał w niedzielę o godz. 15.56). Z kolei sztafeta 4x400 metrów, w której znalazła się Bednarek, wystartuje w sobotę o godz. 16.20. Finał zaplanowano na dzień później na godz. 15.22.

Transmisję z mistrzostw można śledzić poprzez telewizję TVP Sport.