Pięciu łodzian powalczy o utrzymanie Polski w plażowej ekstraklasie

Od czwartku do niedzieli w hiszpańskiej Torredembarze polscy piłkarze plażowi powalczą o pozostanie w dywizji A Europejskiej Ligi Beach Soccera. W zawodach weźmie udział pięciu zawodników z Łodzi.
Polacy w tym roku zajęli ostatnie miejsce w dywizji A Europejskiej Ligi Beach Soccera i mieli sporo szczęścia, bowiem w poprzednich sezonach automatycznie pożegnaliby się z najwyższym szczeblem rozgrywkowym. W tym roku władze Międzynarodowej Federacji Beach Soccera zdecydowały, że ostatnia ekipa zagra baraże z siedmioma najlepszymi zespołami dywizji B.

Polacy o utrzymanie w fazie grupowej zagrają z Czechami, Azerbejdżanem oraz Bułgarią. W drugiej między sobą zmierzą się Turcja, Węgry, Estonia i Anglia. Zwycięzcy grup zagrają o awans lub, w przypadku Polski, pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Grający trener Bogusław Saganowski (Grembach Łódź) nie miał łatwego zadania, jeśli chodzi o kompletowanie składu. Zwolnień ze swoich klubów futsalowych lub klasycznej piłki nożnej nie otrzymali: Marcin Olejniczak, Dariusz Słowiński, Marek Widzicki (na plaży wszyscy Grembach) oraz Daniel Krawczyk i Jakub Skrzypiec (obaj KP Łódź). Ostatecznie do Torredembary poleciało pięciu innych przedstawicieli łódzkich klubów: Saganowski, Tomasz Wydmusze, Witold Ziober i Patryk Taraszkowski (wszyscy Grembach) oraz Tomasz Lenart z KP Łódź. Kadrę uzupełnili Krzysztof Wiśniewski, Łukasz Borkowski (obaj Copacabana Gdańsk), Marcin Wolski, Paweł Friszkemut, Bartłomiej Piechnik, Maciej Daniluk (Hemako Sztutowo) oraz Dawid Burzawa (Milenium Gliwice).

Turniej potrwa do niedzieli, a transmisje na żywo będzie można śledzić na sportowych kanałach Polsatu.