Lekkoatletyczne ME. Adrian Strzałkowski dwunasty, nie awansował do ścisłego finału

Występ tego zawodnika jest zawsze wielką niewiadomą. Adrian Strzałkowski z MKS Aleksandrów Łódzki ostatecznie nie awansował do ścisłego finału skoku w dal podczas mistrzostw Europy w Zurychu
W Strzałkowskim drzemie ogromny potencjał. Udowodnił to chociażby podczas Halowych Mistrzostw Europy w Sopocie, kiedy to skoczył aż 8,18 m. Dobrą formę zapowiadał też przed stadionowymi mistrzostwami w Szwajcarii. Był drugi w Polsce z wynikiem 8,02 m i wydawało się, że powtórzy ten wynik. Zawodnik MKS Aleksandrów Łódzki awansował do finału, jednak w najważniejszym starcie nie był już tak mocny. Już podczas pierwszej próby zanotował swój najlepszy wynik (7,63 m), ale nie pozwoliło to na awans do ścisłego finału, bowiem w dwóch następnych kolejkach skakał już słabiej. Ostatecznie zajął 12. miejsce.

Przypomnijmy, że łódzcy przedstawiciele na mistrzostwach zdobyli dwa medale. Złoto w biegu na 800 metrów wywalczył Adam Kszczot (RKS Łódź), a brąz w rzucie dyskiem wywalczył Robert Urbanek (MKS Aleksandrów)