Master Pharm Budowlani przed sezonem. Cel: walka o złoto

- Zawsze walczymy o mistrzostwo Polski - mówi przed rozpoczynającym się w weekend sezonem ekstraligi Krzysztof Serafin, prezes Master Pharm Budowlanych.
RUGBY. Już w niedzielę rugbiści Budowlanych zainaugurują nowy sezon. Celem jest złoto. - Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie jest to takie proste, co pokazał chociażby poprzedni sezon, gdy zajęliśmy czwarte miejsce - przyznaje Serafin. Nieco chłodniej o aspiracjach wypowiada się Przemysław Szyburski, nowy trener. - Chciałbym, żeby ta drużyna w każdym meczu walczyła o zwycięstwo. Jeśli chodzi o samą grę, to poprawie musi ulec przede wszystkim przemieszczanie się zawodników w ofensywie i defensywie - uważa szkoleniowiec.

Budowlani do nowego sezonu podejdą z jednym poważnym wzmocnieniem. Jest nim grający w formacji młyna reprezentant Polski Cyprian Majcher, który ostatnio występował w Lechii Gdańsk. W drużynie wciąż grać będzie także Gruzin Toma Mchedlidze, a być może w kilku jesiennych meczach pomoże Merab Gabunia.

Łodzianie ligę rozpoczną z duszą na ramieniu, bo nad klubem wciąż wisi kara z poprzednich rozgrywek, m.in. odjęcie dziewięciu punktów. W klubie liczą jednak na to, że po podpisaniu porozumienia ze stowarzyszeniem i powrotem do współpracy przy szkoleniu grup młodzieżowych do wyegzekwowania kary nie dojdzie.

- We wrześniu na spotkaniu prezesów klubów mają zapaść ostateczne decyzje w sprawie kar. Sezon, co już stało się tradycją, zaczynamy więc z niewiadomą - dodaje Serafin - Liczymy jednak na uniknięcie kary, bo była ona efektem nie naszego zaniechania, lecz zewnętrznych czynników, na które nie mieliśmy wpływu. Nałożenie na nas ujemnych punktów bardzo utrudniłoby walkę o czołową czwórkę, która po reformie rozgrywek wiosną walczyć będzie o medale. Zepchnięcie do Ligi B mogłoby być fatalne w skutkach, ale wierzymy, że do tego nie dojdzie.

W niedzielę o godz. 15 Budowlani zagrają na boisku SMS z Ogniwem Sopot.

Więcej o: