Sportowa Piotrkowska - spróbuj sił w niecodziennych dyscyplinach

W niedzielę ul. Piotrkowską w Łodzi zawładnie sport, ale w dość niecodziennym wydaniu. Mieszkańcy będą mieli okazję spróbować swoich sił w dyscyplinach, które w Polsce nie cieszą się wielką popularnością, ale są niecodzienne i ciekawe.
Impreza powstała z inicjatywy Żywej Piotrkowskiej, a pomysłodawcą jest Eryk Rawicki. - Będziemy prezentować sporty może nie najbardziej popularne, ale cieszące się coraz większym zainteresowaniem - mówi. - W niedzielę na Piotrkowskiej zaprezentują się przedstawiciele siedmioosobowego rugby, capoeira, szachów, street footballu, tańca, golfa czy koszykówki.

Niewiele osób wie, że w Łodzi działa przykładowo stowarzyszenie capoeira, które jest filią klubu z Brazylii, skąd pochodzi. Z kolei w street footballu Polacy co roku osiągają ogromne sukcesy z mistrzostwem świata na czele. Logiczne myślenie z szachów przyda się natomiast każdemu, a szczególnie dzieciom w szkole. - Zapraszamy wszystkich, bo naprawdę sporo będzie się działo - mówi Rawicki. - Spędźmy ostatni tydzień wakacji na sportowo, właśnie na Piotrkowskiej.

Impreza na Piotrkowskiej (okolice Pasażu Schillera) potrwa od godz. 11 do 19. Wstęp i udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny.