Master Pharm Budowlani rozgromili Ogniwo na inaugurację ekstraligi

Na inaugurację nowego sezonu ekstraligi rugbiści Master Pharm Budowlanych odnieśli efektowne zwycięstwo nad Ogniwem Sopot.
RUGBY. Z powodu bardzo krótkich przygotowań i zmiany na ławce trenerskiej forma łodzian była wielką niewiadomą. Po pierwszych minutach starcia z Ogniwem wydawało się, że będziemy oglądać nerwową, szarpaną grę i masę błędów po obu stronach. Można jednak powiedzieć, że złe dobrego początki... W ósmej minucie gospodarze przeprowadzili pierwszą składną akcję i od razu na przyłożenie zamienił ją Michał Mirosz. Od tej pory podopieczni Przemysława Szyburskiego złapali wiatr w żagle i zaczęli dyktować warunki. W efekcie już po 33 minutach gry wygrywali 33:0 i mogli być pewni zdobycia pierwszych pięciu punktów w sezonie.

Wysokie prowadzenie wyraźnie uśpiło Budowlanych, którzy mocno spuścili z tonu i znowu zaczęli popełniać sporo błędów. Wykorzystali to ambitnie grający goście, którzy jeszcze przed przerwą po dwóch bliźniaczych wręcz akcjach zdobyli 14 punktów. W drugiej połowie na boisku pojawili się rezerwowi, a emocji było o wiele mniej. Najlepiej świadczy o tym to, że pierwsze punkty padły dopiero w 64. minucie, a przyłożenie Mateusza Matyjaka było jedynym w wykonaniu gospodarzy już do końca meczu.

Jeśli chodzi o nowe twarze Budowlanych, to na uwagę zasługuje przede wszystkim udany debiut silnego i zwinnego Cypriana Majchera, który pokazał, że będzie solidnym wzmocnieniem młyna. W drużynie zadebiutowało też trzech juniorów, w tym w wyjściowym składzie Patryk Reksulak

Master Pharm Budowlani - Ogniwo 38:21 (33:14)

Punkty dla Budowlanych: Mirosz 10, Kozakiewicz 8, Reksulak, Grabowski, Mchedlidze, Matyjak po 5

Budowlani: Mchedlidze, Kujawa, Grabski, Kowalewski, Karpiński, Justyński, Majcher, Mirosz, Abashidze, Reksulak, Grabowski, Dułka, Gomulak, Matyjak, Kozakiewicz oraz Łuczak, Krześniak, Stępień, Wilczyński, Szczukocki, Urbaniak, Rowiński