Eurobasket w Łodzi? Teraz już wszystko zależy od FIBA!

Bardzo dobrze spisali się polscy koszykarze, którzy walczyli o awans na Eurobasket 2015. Awans ostatecznie wywalczyli i wszystko wskazuje na to, że zawody grupowe z udziałem biało-czerwonych odbędą się w łódzkiej Atlas Arenie
Warunkiem koniecznym, by Eurobasket znów zawitał do Polski, był awans naszej reprezentacji do mistrzostw Europy. Aby go uzyskać, biało-czerwoni w środę w Lubinie musieli pokonać w ostatnim meczu grupowym Austrię. Trzeba przyznać, że emocji w meczu było co nie miara. Podopieczni Mike'a Taylora po czterech kwartach remisowali z Austriakami 81:81 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Polacy podtrzymali dobrą grę i wygrali 90:85.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy w PZKosz, łódzka Atlas Arena rzeczywiście ma największe szanse, by gościć najlepszych koszykarzy Europy. Innymi obiektami, na których miałby odbyć się Eurobasket, są trójmiejska Ergo Arena oraz Kraków Arena. - O tym, gdzie odbędzie się faza grupowa z udziałem Polaków, 8 września zadecyduje FIBA [Międzynarodowa Federacja Koszykówki - red.] - ucina temat Michał Pacuda, rzecznik PZKosz.