Sport.pl

Tenis. Piękna sportowa postawa Marty Boguckiej na turnieju w Łodzi

Marta Bogucka, młoda tenisistka rywalizująca w kategorii kadetek, pokazała, co w sporcie znaczy fair play
O sprawie poinformował w liście do czasopisma Tenis Klub trener Jarosław Dolniak, który był świadkiem wydarzeń. "W związku z niespotykaną w obecnym sporcie (zwłaszcza w turniejach młodzieżowych) postawą Marty Boguckiej podczas turnieju OTK Kadetek w Łodzi pragnę podzielić się z Państwem moimi spostrzeżeniami, będąc przekonanym, że takie postawy nie mogą pozostać bez echa" - napisał.

Tenisiści rywalizowali w niedzielę w Łodzi. Bogucka wygrała w pierwszej rundzie i w drugiej miała zagrać z rozstawioną z nr. 1 Julią Oczachowską. Mecz został jednak przełożony ze względu na ulewę, jaka przeszła nad Łodzią. Pojedynek został przełożony na poniedziałek na godz. 9.

Bogucka stawiła się na korcie. Rywalki nie było. Po 20 minutach została wezwana do biura zawodów, gdzie usłyszała, że wygrała walkowerem. "Bogucka mimo podpowiedzi wielu koleżanek, żeby wpisać krecz, poprosiła sędziego o wykonanie telefonu do nieobecnej koleżanki. Sędzia taki telefon wykonał i dowiedział się, że przeciwniczka myślała, że mecz jest o godz. 10 i jeszcze jest w domu" - pisze Dolniak.

Bogucka jeszcze raz miała usłyszeć od sędziego, że należy się jej walkower i awans do ćwierćfinału. Mimo to chciała grać. Poinformowała, że przyjechała na turniej grać i poprosiła o przesunięcie meczu. Tak też się stało. Wygrała go Oczachowska.

Ale to jeszcze nie koniec... Podobnie było w ćwierćfinale gry deblowej. Jedna z rywalek - Aurelia Pietraszkiewicz - również nie zdążyła na mecz i Bogucka razem z partnerką deblową zdecydowały, że poczekają. Mecz rozpoczął się z 40-minutowym opóźnieniem. Bogucka z koleżanką wygrały.

"Ujęła mnie postawa zawodniczki Boguckiej, która zrezygnowała z jakże ważnych dla tych dziewczyn dodatkowych punktów rankingowych PZT, dyplomu, pucharu na rzecz rozegrania meczu" - pisze Dolniak i dodaje m.in.: "Jesteśmy świeżo po przyznaniu walkowera Celticowi w meczu z Legią Warszawa i chyba wszyscy czuliśmy, że coś tu nie gra".

Cały list Jarosława Dolniaka na stronie tenisklub.pl.

Więcej o:
Komentarze (40)
Tenis. Piękna sportowa postawa Marty Boguckiej na turnieju w Łodzi
Zaloguj się
 • kosp2

  Oceniono 122 razy 92

  znak czasów.
  ludzie dziwią się innym ludziom, że Ci mają typowo ludzkie odruchy.
  kurde.
  no ładnie się zachowała, ale czy takie zachowania należą do tych, które odstają od normy? przecież to co zrobiła, jest zupełnie normalne.

 • ksobier

  Oceniono 55 razy 45

  Az milo bylo czytac, ale na koniec musial podetrzec tylek Celtikiem. Piekny gest, ktorego nie trzeba do niczego porownywac.

 • franek-janek

  Oceniono 42 razy 30

  Gest wart opublikowania i pochwaly, ale tez warto pamietac ze ci spiacy w domu zamiast byc na korcie nie powinni byc za swoje lekcewazenie nagradzani. Organizator powinien to madrze rozegrac bo turniej tenisowy i kazdy to przestrzeganie terminow grania, bycia do dyspozycji organizatorow. Sytuacja na kortach jest dynamiczna, i nawet "wielcy" profesjonalisci jak Radwanska i jej podobni czesto siedza w szatni godzinami czekajac na swoja kolejke.

 • pinocchio

  Oceniono 27 razy 23

  Ładnie się ta dziewczyna zachowała :) Rzadki przypadek tak godnej sportowej postawy.

 • smiki48

  Oceniono 10 razy 10

  dla tej dziewczyny tenis jest jeszcze zabawą,sportem a nie walką o życie i wielkie pieniądze.
  Zachowała się normalnie,tak jak powinna się zachować.To dorośli zmuszają dzieci do nieetycznych zachowań.
  Najgorszym z tego może być ocena trenerów i działaczy, że zawodniczka nie potrafiła w bezwzględny sposób wykorzystać sytuacji i w związku z tym nie nadaje się na zawodową tenisistkę.

 • cxubmsqq1

  Oceniono 8 razy 6

  Bardzo prosze by Marta Bogucka zadzwonila do niejakiego Janowicza. On tez gra w tenisa. I bardzo potrzebuje pomocy. Wlasnie w takich sprawach!

 • d-dedimery

  Oceniono 1 raz 1

  Moje ukłony dla młodej Damy ....

 • stachu.z.hezbollahu

  Oceniono 1 raz 1

  Niby zwykła rzecz - ale w dzisiejszych czasach otaczającego nas zewsząd wyścigu szczurów, gest zasługujący na uwagę i szacunek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX