Siatkarska Łódź. Marcin Prus będzie łowił talenty w szkołach

W hali Parkowa odbył się ostatni trening w ramach akcji ?Trener osiedlowy?. Zajęcia poprowadził Marcin Prus, były reprezentant Polski. To jednak nie koniec atrakcji siatkarskich dla najmłodszych
Prus poprowadził pięć treningów na terenie całej Łodzi. Podsumowanie akcji "Trener osiedlowy" odbyło się w czwartek w hali Parkowa przy ul. Małachowskiego. W zajęciach wzięło udział kilkudziesięciu młodych adeptów siatkówki. Przed treningiem każdy otrzymał pamiątkową koszulkę. Najlepsi zostali zaś nagrodzeni wyjątkowymi upominkami: piłkami oraz koszulkami z autografami sportowców.

Finansowany przez Urząd Miasta program "Siatkarska Łódź" będzie jednak kontynuowany. Od września do maja w szkołach podstawowych i gimnazjalnych na terenie całej Łodzi odbędą się spotkania i warsztaty promujące siatkówkę. Zajęcia odbywać się będą w formie apelu szkolnego (wiedza teoretyczna) oraz zajęć praktycznych. - Przewidujemy, że w części teoretycznej akcji weźmie udział około 20 tys. uczniów, a z Marcinem Prusem potrenuje 2 tys. chętnych - mówi Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi.

Dla dzieci dużym przeżyciem będzie już samo spotkanie utytułowanego siatkarza, jakim jest Prus. - Cieszę się, że mogę pomóc, a najmłodszych ciągnie do osób, które coś w życiu osiągnęły - mówi kilkakrotny mistrz Polski. - Wcześniej brałem już udział w takich projektach i potrafię dotrzeć do dzieci. Dzięki projektowi chcemy także wyłonić talenty, które rozpoczną prawdziwe treningi siatkarskie. W przyszłości Łódź być może będzie z nich dumna.

Co więcej, zajęcia z młodzieżą to doskonała forma promocji mistrzostw świata, które już w sobotę rozpoczynają się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zawody nie ominą także Łodzi, gdzie odbędzie się druga i trzecia faza mistrzostw oraz mecz o piąte miejsce (10-20 września). - To najważniejsza impreza w historii miasta i nie możemy zmarnować jej potencjału - mówi Piątkowski.