Ważna wygrana Master Pharm Budowlanych w Sochaczewie

W drugiej kolejce ekstraligi rugbiści Masster Pharm Budowlanych odnieśli cenne zwycięstwo w Sochaczewie.
Po pewnej wygranej na inaugurację sezonu z Ogniwem Sopot rugbistów Master Pharm Budowlanych czekała w drugiej kolejce wyprawa do Sochaczewa. Łodzianie przed wyjazdem spodziewali się trudnego meczu i tak też było. Głównym powodem była bardzo słaba pierwsza połowa, w której było bardzo dużo błędów i karnych. - W drugiej połowie było już o wiele lepiej - relacjonuje Przemysław Szyburski, trener Budowlanych. - Wreszcie zagraliśmy jak kolektyw, dzięki czemu szybko odrobiliśmy stratę i już w połowie tej części meczu prowadziliśmy. Orkan dalej starał się stwarzać zagrożenie głównie po kopach, ale mimo to stopniowo powiększaliśmy przewagę. Dzięki temu uchroniliśmy się przed nerwową końcówką, a do tego zdobyliśmy jeszcze punkt bonusowy.

Oprócz Budowlanych po dwie wygrane mają jeszcze Arka Gdynia i Lechia Gdańsk. Kolejny mecz łodzianie zagrają za dwa tygodnie, gdy podejmą u siebie Posnanię.

Orkan - Budowlani 22:37 (17:12)

Punkty dla Budowlanych: Kujawa, Orłowski po 10, Mchedlidze, Abashidze, Grabowski po 5, Kozakiewicz 2.

Budowlani: Grabski, Kujawa, Mchedlidze, Kowalewski, Karpiński II, Justyński, Majcher, Mirosz, Abashidze, Reksulak, Grabowski, Dułka, Gomulak, Matyjak, Kozakiewicz oraz M. Krześniak, Orłowski.