Mistrzostwa świata w siatkówce 2014. Paweł Zagumny: "To Amerykanie zasłużyli na zwycięstwo" [WYWIAD]

Siatkarze reprezentacji Polski ponieśli pierwszą porażkę w mistrzostwach świata w siatkówce mężczyzn. Przegrali z kadrą Stanów Zjednoczonych 1:3. - Musimy się maksymalnie skoncentrować, by więcej nie popełniać takich błędów jak w środę - mówi Paweł Zagumny, rozgrywający Polaków
Rozmowa z

Pawłem Zagumnym

rozgrywającym reprezentacji Polski

Maciej Nowocień: Pierwsza porażka w tegorocznych mistrzostwach świata w Polsce smakuje wyjątkowo gorzko?

Paweł Zagumny: To po prostu przegrana jak każda inna. Szkoda tylko, że ponieśliśmy tę porażkę akurat w takim momencie. Cóż, trafiliśmy na lepiej dysponowanego przeciwnika, jakim byli Amerykanie. To oni zasłużyli na zwycięstwo.

Amerykanie byli dotychczas najlepszym waszym rywalem, czy to wy zagraliście słabo?

- Ciężko powiedzieć. Nie można porównywać naszych przeciwników z pierwszej rundy z reprezentacją USA. Na tle dzisiejszego rywala zagraliśmy słabiej. Nie wiem, jak to wyglądało w statystykach, ale była duża różnica zwłaszcza w kontrataku. Mieliśmy problemy z jego skończeniem.

W początkowej fazie meczu nie szło wam też w przyjęciu. W efekcie Mateusza Mikę zastąpił Michał Kubiak.

- Teraz takie mecze będą nam się zdarzały. Zostały trzy spotkania z drużynami ze światowej czołówki. Nasi przyszli rywale dobrze blokują i zagrywają, więc musimy się maksymalnie skoncentrować, by nie popełniać więcej takich błędów.

Przed ostatnią piłką w meczu trener Stephane Antiga dokonał podwójnej zmiany. Za pana i Mariusza Wlazłego weszli Fabian Drzyzga i Dawid Konarski. To było potrzebne?

- Nie wiem. Podwójne zmiany przez naszych trenerów stosowane są dość często, przeważnie przynoszą dobry skutek. Moim zadaniem nie jest jednak ich dokonywać ani komentować.

W czwartek zagracie z Włochami, którzy praktycznie nie mają szans na dalszą grę w mistrzostwach.

- Na głębszą analizę rywala będzie czas przed samym meczem. Teraz musimy się zregenerować.